Sponsorlu Bağlantılar

Excelde bir listeyi Alfabetik olarak sıralama

1.194 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda excel sıralama konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bir takipçimiz tarafından sorulan soruda Excel de bir tablo var bu tabloda karışık sıralı bir liste var ve ben bunu alfabetik sıraya göre sıralamasını yapmak istiyorum.

Bununla ilgili olarak elimizde bir formül var mı? Bununla ilgili sıralamayı nasıl yaparız konusunda bilgi istemektedir.

Kullandığımız Microsoft Office Excel de istenileni yapmak mümkündür. Excel öğrendikçe daha eğlenceli bir hale dönüşecektir. Excelde sıklıkla kullanılan özelliklerden biride Giriş > Sırala ve Filtre Uygula kısmıdır.

EXCELDE LİSTEYİ ALFABETİK SIRALAMA

Bu alana girdiğinizde sizi farklı sıralama tercihleri karşılamaktadır. Bunlar arasında A’dan Z’ye Sıralama, Z’den A’ya Sırlama, Özel Sıralama ve Filtre özelliklerini göreceksiniz.

Bizim burada kullanacağımız Özellik Alfabetik sıralama yapmak için A’dan Z’ye Sıralama ile Excel’de tabloda isim sırasına göre bir hizalama yapmasıdır. Şimdi bu özelliği nasıl kullanılır bununla ilgili olarak uygulamaya hemen başlayalım.

Alfabetik olarak sıralayacağımız elektronik tabloyu faremizi kullanarak seçiyoruz. Daha sonra Giriş > Sırala ve Filtre Uygula ile A’dan Z’ye Sırala adımıyla yukarıda gördüğünüz tabloyu alfabetik olarak listeye bilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu işlem son derece kolaydır. Bu yazımızda excelde alfabetik sıra yapma, sıraya koyma, sıralama makrosu sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın