Sponsorlu Bağlantılar

netflix pin değiştirme

117 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda netflix pini nasıl değişir konusunda bu yazımızda destek vermeye çalışacağız. Konumuza başlamadan önce pin nedir ne işe yarar hakkında önbilgi verdikten sonra sonrasında netflix pin nasıl değiştirilir hakkında bilgimizi vereceğiz.

NETFLİX PİN NEDİR?

Netflix aldığı bir karar ile Türkiye’de sunduğu yayınlarda ebeveyn kontrolünü güçlendirmek adına +18 yayınlarda pin kodu ile yayınlarını koruma altında aldı. Böylece ebeveyn kontrolünü güçlendirerek yetişkin olmayan çocukları bu tür yayınlardan uzak tutacak.

Çocukları yaşlarına uygun olmayan film, dizi gibi içeriklerden uzak tutmak olduğunu belirtmektedir. Bizimde bu konuda sizler için hazırladığımız Netflix pin değiştirme işlemini bu yazı ile nasıl yapıldığını sizler için anlatacağız.

NETFLİX PİN NASIL DEĞİŞİR

Yaşı tutmayan çocuklar için erişkin filmi izlemelerinin önüne geçmek için pin kodu ile koruma altına alınan bu tarz filmler, diziler için pin kodu değiştirme ihtiyacı düşünüyorsanız o zaman aşağıda verdiğimiz yönergeler ile Netflix pin değiştirme işlemini gerçekleştireceğiz.

  • Dört hane pin belirlememiz gerekmektedir. Bu pin değiştirdiğinizde unutmamak adına akıllarda kalıcı olarak seçmeniz gerekebilir.
  • Hesap
  • Ayarlar
  • Ebeveyn Kontrolü
  • Netflix hesap parolası giriniz
  • Harf kullanmadan 4 haneli pin kodu
  • Dizi ve Film adı girin ( burada belirlediğiniz içerikleri pin koruması ) seçiniz.
  • Kaydet

Yukarıda adımlarla Netflix pin kodu belirleyebilirsiniz. Böylece 18 yaşından küçük kullanıcılar için +18 filmleri ve diziler için pin kodu belirlemeniz yeterli olacaktır. Pin kodu güncellemesini yukarıda adımlarla gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; Netflix yardım ve destek hattı

Bulunduğunuz ülkelere göre yetişkinlik yaşı değişebilmektedir. Bu bulunduğunuz ülkelerde belirli makamlar tarafından belirlenmektedir.

Büyük çocuklar +7 yaş, Gençler 13+ yaş, Yetişkin 13+, 18+ yaş olarak belirtilmektedir. Bunun için ayrıntılı olarak “https://help.netflix.com/tr/node/2064” adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bu konumuzda Netflix pin kodu nasıl değişir, Netflix pin kodu güncelleme konularında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın