Netflix içerik oynatılamıyor sorunu çözümü

1.244 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda netflix içerik oynatılamıyor hatası ve buna neden sebepleri hakkında bilgi vereceğiz ardından bu sorun nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak bununla ilgili püf noktalarını siz takipçilerimizle paylaşacağız.

İlk 1 ay ücretsiz olarak izleme imkanı sunan Netflix de sonradan belirlenen plan karşılığında ücret ödeyerek izlenebilmektedir. Bununla birlikte her şeyin stabil olarak çalışması, düzgün gitmesinin yanında bazen de teknik sorunlarla karşılaşılabiliyor.

Bunlardan birinci sebeplerinden biride internet bağlantı sorunları nedeniyle içerik oynatılamıyor olmasıdır. Düzgün bir internet bağlantınızın olmaması nedeniyle yaşanabilmektedir. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan izlerken internet sorunu nedeniyle içerik oynatılamıyor problemi yaşayabilme ihtimali yüksektir.

Bu nedenle bu sorunun çözümü de saten kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Şimdi bununla ilgili olarak neler yapabiliriz hemen inceleyelim.

İÇERİK OYNATILAMIYOR NETFLİX

Yukarıda gibi uyarı mesajı alıyorsanız aşağıda vereceğimiz püf noktalarını gözden geçirerek sorunu çözmeye çalışacağız.

  • İnternet bağlantınızı kontrol ediniz. Bunun için bilgisayardan, akıllı telefon, tablet üzerinden herhangi bir site veya uygulamayı açarak bağlantıyı kontrol ediniz.
  • İnternet bağlantınızda sorun varda aşağıda yapılması gerekenleri kontrol ediniz.

A – Modemi kapatıp açınız

B – Cihazları yeniden başlatınız

C – İnternet sağlayıcınızla iletişime geçerek bağlantınızı kontrol ediniz.

Yukarıda internet bağlantı sorunu nereden kaynaklanıyor bunu tespit etmek gerekecektir. Gerektiğinde mobil cihazınızı uçak moduna alıp tekrar açınız. Mobil internet kullanıyorsanız kotanızı kontrol etmeyi unutmayın.

  • Kablosuz ağ Wi-Fi ağı kullanıyorsanız sinyalin en iyi çektiği yere gidiniz. Zayıf sinyal nedeniyle video içeriği oynatılamıyor olabilir.

TAVSİYE VİDEO

Yukarıda tamamen internet bağlantı sorunu ile ilgili olarak yaşanan nedenler sebebiyle sorunun çözümünü vermeye çalıştık. Eğer internet bağlantınızda herhangi bir sorun yoksa o zaman Netflix müşteri temsilcisi ile çalışma saatlerine dikkat ederek iletişime geçerek sorunun nereden kaynaklı olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın