Sponsorlu Bağlantılar

WordPress geçici dosya kayıp sorunu çözümü

1.571 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress de ilginç hatalardan biri olan “geçici klasör kayıp” sorunu olarak kullananların karşına çıkmaktadır.

Bizde wp geçici klasör kayıp hatası nasıl çözülür bununla ilgili olarak sorunun çözümüyle ilgili olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorun zamanla sizin Worpdress de çalışmanızı bile engelleyebilir. Resimlerinizi yükleyemez, temanızı bile güncelleyemez duruma gelebilirsiniz.

Bu durumun bir an önce düzelmesini sağlamak için aşağıda adımlarla sorun nasıl çözülür bununla ilgili olarak neler yapılabilir hemen anlatıma geçelim.

GEÇİCİ DOSYA KAYIP WORDPRESS

1 – Bu sorunu çözümlemek için wp-config.php dosyasını düzenlemek gerekecektir. Bunun için bu dosyayı sunucunuzun kök dosyasında bulunan bu dosyayı ftp programları veya cpanel ile NotePad ++ ve veya başka editör programlar ile aşağıda kodu yerleştireceğiz.

Bu dosyayı içinde CTRL + F tuşu ile arama pençesine şu kodu yazınız define(‘WP_DEBUG’, false); bu kodu bulduğunuzda aşağıda kodu yapıştırın ve kayıt ediniz.

define(‘WP_TEMP_DIR’, dirname(_FILE_).’/wp-content/temp/’);

Bu kodu yapıştırın ve kayıt ediniz. Bundan sonra wp-content klasörü içinde Temp klasörü oluşturun ve bu klasörün izinlerini 755 veya 777 olarak ayarlayınız.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece WordPress geçici dosya kayıp problemi çözülmüş olacaktır. Konumuzla alakalı sorunlarınız devam ediyorsa sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WordPress geçici dosya kayıp sorunu çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın