Wordpress

WordPress geçici dosya kayıp sorunu çözümü

WordPress geçici dosya kayıp sorunu çözümü

Merhabalar, bu konumuzda wordpress de ilginç hatalardan biri olan “geçici klasör kayıp” sorunu olarak kullananların karşına çıkmaktadır.

Bizde wp geçici klasör kayıp hatası nasıl çözülür bununla ilgili olarak sorunun çözümüyle ilgili olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorun zamanla sizin Worpdress de çalışmanızı bile engelleyebilir. Resimlerinizi yükleyemez, temanızı bile güncelleyemez duruma gelebilirsiniz.

Bu durumun bir an önce düzelmesini sağlamak için aşağıda adımlarla sorun nasıl çözülür bununla ilgili olarak neler yapılabilir hemen anlatıma geçelim.

GEÇİCİ DOSYA KAYIP WORDPRESS

1 – Bu sorunu çözümlemek için wp-config.php dosyasını düzenlemek gerekecektir. Bunun için bu dosyayı sunucunuzun kök dosyasında bulunan bu dosyayı ftp programları veya cpanel ile NotePad ++ ve veya başka editör programlar ile aşağıda kodu yerleştireceğiz.

Bu dosyayı içinde CTRL + F tuşu ile arama pençesine şu kodu yazınız define(‘WP_DEBUG’, false); bu kodu bulduğunuzda aşağıda kodu yapıştırın ve kayıt ediniz.

define(‘WP_TEMP_DIR’, dirname(_FILE_).’/wp-content/temp/’);

Bu kodu yapıştırın ve kayıt ediniz. Bundan sonra wp-content klasörü içinde Temp klasörü oluşturun ve bu klasörün izinlerini 755 veya 777 olarak ayarlayınız.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece WordPress geçici dosya kayıp problemi çözülmüş olacaktır. Konumuzla alakalı sorunlarınız devam ediyorsa sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR (1)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL