Sponsorlu Bağlantılar

wordpress bileşenler nedir

49 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress derslerinden biri olan wp bileşenler nedir, ne işe yarar bununla ilgili olarak yeni başlayan kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

Tema içinde yan sütunlara yerleştirilen bölümlere bileşen adı verilmektedir. Bu alanları doldurmak için sürükle bırak yöntemi ile kullanılan eklentiler, dolaşım menüsü, etiket bulutu, galeri, kategoriler, meta, metin, resim, rss, sayfalar, ses dosyaları, son yazılar, son yorumlar, takvim, video ve kullandığınız temaya özel bileşenleri birden fazla kullanabilirsiniz.

WP BİLEŞENLER ÖZELLİĞİ

WordPress bileşenler özelliğini ulaşmak için wp admin paneli > görünüm > bileşenler kısmı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu kısımda ana sayfa,  sol side bar, sağ side bar, foother gibi alanlara ayrıca bileşen ekleyebilirsiniz. Bu alana özel bileşenler eklemek suretiyle sitenizi daha fazla kişileştirebilirsiniz.

Bunlardan en sık kullanılanı hello ajax tab bu bileşende son yorumlar, rast gele gönderiler, popüler postları görebilirsiniz.

Bileşenler diğer ismi Widgets olarak da anılan wp bileşenler kod blokları olarak isimlendirebilir. Bu bileşenler genel olarak satın aldığınız temaya uygun olarak düzenlenmiş, temaya özel widgetsler olarak sürükle bırak ile yerleştirilir.

Bu konumuzda wp bileşenler nedir, wordpress widgets nedir konusunda araştırma yapan kullanıcılara bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize sorularınızı sorabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Ücretli WordPress Kurulumu

Diğer tüm konularda sorular sormak için bilgisayarcıya sor sayfamızdan bize tüm konularda sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın