Sponsorlu Bağlantılar

net::err_cert_date_invalid çözümü

55 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bazı sitelere giriş yaparken karşılaştığımız Saatiniz Geri hatası veya diğer adıyla net::err_cert_date_invalid problemi çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Siteye girdiğinizde “Bilgisayarın tarih ve saati yanlış olduğundan www.siteadi.com alan adına gizli bir bağlantı kurulamıyor.

Böle bir hata ile karşılaştığınızda neler yapılabilir ne yapılır, sorun nasıl düzelir, nasıl çözülür bu makalemizde merak edilen sorulara cevaplar bulmaya çalışacağız.

SAAT GÜNCELLEMESİ SORUNU

Bazı internet sitelerine giriş yapılırken karşılaştığımız Saatiniz Geri sorunu genel olarak bilgisayarımızın saatinin güncel olmadığından dolayı rastlamaktadır.

Sorun genel olarak saat farklı nedeniyle bilgisayar saatinin geride kalması veya ileride kayması nedeniyle net::err_cert_date_invalid hatası almaktadır.

Şimdi Saatiniz Geri probleminet::err_cert_date_invalid sorunu” çözümü için aşağıda gibi vereceğimiz adımlarla hatanın, düzetilmesi, giderilmesini sağlayalım.

NET::ERR_CERT_DATE_İNVALİD SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR

İlk önce bilgisayar saatinin yada diğer adıyla internet saatinin güncellemesi gerekecektir.

Bunun için aşağıda vereceğimiz video ile internet saati güncelleme işlemi nasıl yapılır izleyerek Saatiniz Geri çözümü gerçekleştirelim.

Video da internet sunucu saati güncelleme işlemini anlatacağız. Daha sonra net::err_cert_date_invalid hatası çözümü için şu adımları denemek gerekebilir. Çözüm için sıklıkla bu adımlar kullanılmaktadır.

Yukarıda örnek resimde de olduğu gibi “Tarih ve Saati Güncelle” butonu basarak açılacak olan saat ayarları kısmından saatini video anlatıldığı gibi güncelleyebilir veya “Gelişmiş” ayarları kullanarak siteyi açabilirsiniz.

Son olarak net::err_cert_date_invalid sorunsalı için bilgisayarınızda veya cihazlarınızda VPN veya Proxy Bağlantısı kullanıyorsanız bunları kullanmayınız yada kullanmadan saten açılmıyorsa girmek için VPN yazılımı kullanmayı deneyiniz.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Çünkü bazı sitelerde VPN kullanmak sorun yaşatabilmektedir. Yukarıda verdiğimiz adımlarla net::err_cert_date_invalid veya Saatiniz Geri sorunu nasıl düzelir, nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın