Sponsorlu Bağlantılar

Monitör Dalgalanma Sorunu

2.078 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Monitörü göze çarpan en önemli bir çevre birimidir , göze ne kadar estetik verirse o kadar has alabilirsiniz. Eğer ekran iyi olmaz ise görüntüler net değilse o kadar yaptığınız işlerden zevk alamazsınız. Kafanızı ağrıtır ve belli bir süre sonra bilgisayarın başından kalma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Bu konu anlatımında monitörde dalgalanma sorunu hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağım. Genel olarak dalgalanma sorunu oyunlara girdiğiniz de yaşanmaktadır. Video izlerken , Film izlerken bu dalgalanma sorunu yaşayabilirsiniz. Peki bu dalgalanma sorunu neden kaynaklıdır ? neden oluşmaktadır?

crt mönitör yapısı - ademocut com

Acaba Monitörün kendisinde mi? yoksa farklı bir nedenden ötürü mü kaynaklıdır? Aşağıdaki yöntemleri denemeniz de yarar vardır..!

  • Ekran Kartı fazla zorlanmalar’dan dolayı yapabilmektedir. Ekran Kartına yeterli Güç geliyor mu? bu önemlidir. Ekran kartının marka ve modeline göre ne kadar güç tüketim yaptığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Donanımlar ne kadar güç tüketimi yapıyor? konusunu inceleyebilirsiniz.
  • Power Supply , Ekran kartına tam güç vermiyor olabilir yukarıda link adresinden güç kaynağı ve ekran kartı güç tüketimini hesaplayınız.
  • Ekran Mhz Hızını biraz daha düşük seviye çekerek deneyiniz. Ekran Kartı Ayarları kısmından bunu öğrenebilirsiniz.
  • Monitör dalgalanma sorunu çözümü için ayrıca basit olacak ama güç kablolarını düzgün takılı olup olmadığını kontrol edin.
  • Elektrik Prizi yeterli güç vermeye bilir bunun için farklı bir elektrik şebekesi üzerinden deneyin.
  • Topraklama düzgün yapıldığını kontrol edebiliyorsanız bakın yoksa farklı bir priz üzerinde deneyin.
  • Elektrik dalgalanmaları nedeni ile yapabilir bu yüzden araya bir adaptör atabilirsiniz.
  • Monitör ile Ekran kartı arasında kabloda silindir yuvarlak adaptörün olmasına dikkat ediniz elektrik şoklarını emmektedir bu olmaz ise bu sorunu yaşatabilir.

Arama Tags & Etiket ;

monitör dalgalanma sorunu , yatay dalgalanma sorunu , dikey dalgalanma sorunu , monitörde dalgalanma sorunu nasıl çözülür , monitörde dalgalanma neden olur , monitörde dalgalanma var , ekranda dalgalanma var , ekranda dalgalanma sorunu yaşıyorum , yeşil dalgalanma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın