Sponsorlu Bağlantılar

Kablo Üzerindeki Silindir Yuvarlak Şey Nedir?

2.829 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda elektronik , elektrik adaptörlerin de gördüğümüz fakat umursamadığımız kablo üzerinde bulunan silindir yuvarlak adaptör nedir? ne işe yarar ? bunu bu işin meraklısına kısaca açıklamada bulunmak istiyorum. Dizüstü , Laptop bilgisayarın şarj kablosu , klavye , mouse kabloları veya diğer veri kabloları üzerinde hiç dikkat ettiniz mi?

kablo üzerindeki silindir adaptör

 

Bu yuvarlak silindir boğumlara ferrit boğumları veya diğer ferrit boncukları olarak adlandırılır. Peki bu ferrit adaptörü ne işe yarıyor ki adaptör üzerine koymuşlar ?

ferrit adaptör kablo

 

Veri kabloları ile elektrik şebeke elektrikten cihaza giderken radyo sinyalleri yaymaktadır. Bu radyo dalgaları cihaz şarj olurken cihazın olumsuz şekilde etkilediği gibi cihazların düzgün çalışmasını da engellemiş olur.

Bu radyo sinyallerini , radyo dalgalarını olumsuz bir şekilde zarar vermesini engelleyen , önlemek için geliştirilmiş adaptöre Ferrit denilmektedir. Sizde kendi kendinize bir ferrit boğumu yapabilirsiniz. Manyetik mıknatıs gibi silindir bir cismi kablo üzerine yerleştirmek suretiyle bir Ferrit Düğmesi oluşturabilir ve şarj ettiğiniz cihazları olumsuz radyo sinyallerinden korumuş olursunuz.

Arama Tags & Etiket ;

ferrit düğmesi , ferrit boğumu , şarj kablosu üzerindeki yuvarlak silindir adaptör nedir , kablo üzerinde yuvarlak silindir şey nedir , kablo üzerindeki silindir şey nedir , bilgisayar kablosuzu üzerindeki silindir nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın