Sponsorlu Bağlantılar

Modemin açık olduğu saati öğrenme

340 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sizlerden gelen ilginç sorulardan biride adsl modem ne kadar süredir açık veya ne kadar süre açık kaldı gibi sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda bilgisayarın açık kalma süresi veya en son işletim sistemi yükleme tarihi konularında bahsetmiştik. Bu yazımızda modemin açık kaldığı süreyi öğrenme konusunda kesin olarak bir bilgi olarak değilse tavsiye olarak bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

MODEM NE KADAR SÜRESİDİR AÇIK

Bilgisayarda veya diğer elektronik cihazlarda log kayıtları diye cihazlarda olan biteni kayıt eden bir kayıtların tutulduğu bir hafıza vardır.

Sizinde kullandığınız modemin markası ne olursa olsun bunların içinde birer log kayıtların tutulduğu alan bulunmaktadır. Bunun için ilk yapılması gereken modem arayüzüne girme konusunda modemin arayüzüne nasıl girilir yazımızı okuyarak kullandığınız modemin arayüzüne giriş yapınız.

Modemin arayüzüne girdiniz ve modem için bulunun log kayıtlarına erişmek için modemin markasında göre örnek zycel log kayıtları gibi aramak suretiyle nere bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Bu diğer modem markaları içinde geçerlidir.

Modemin genelde bakım yerinde bulunan log kayıtlarına buradan ulaşarak modemin açık kaldığı saati, süreyi bu alandan öğrenmeniz mümkündür.

EN ÇOK KULLANILAN MODEM MARKALARI

Piyasada en çok kullanılan modem markaları, net master, zycel, asus, d-link, huawai, zte, tp-link, linksys yukarıda modem markalarına göre log kayıtlarının nerede olduğunu net üzerinden modemin markasına göre öğrenebilirsiniz.

Bu konumuzda modemin açık kaldığı süreyi nasıl öğrenebilirim nasıl bulunur konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuda sizinde deneyimleriniz ipuçlarınızı sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın