Sponsorlu Bağlantılar

mirai virus nedir?

579 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda İnternet bağlantılarında problem , sorunlar yaşıyor iseniz bir virüs saldırısına uğramış olabilirsiniz. Mirai virüsü , İnternet bağlı tüm cihazları etkiliyor ilk olarak saldırı atack yaptığı yer adsl modemlerdir. 

Mirai virüsü genel olarak Alman ( Deutsche Telekom ) kullanıcılarını yaygın olarak etkilediği medya kanallarında açıklanmıştır. 

mirai-virus-attack

Mirai Virüsü çalışma mantığı Adsl Modem Arayüzüne giriş yapabilmek için şifre üreterek bu şifreler ile modem arayüzüne giriş yapması eğer bu şifrelerden birini tuttur ve modem arayüzüne giriş yaparsa modemin tüm ayarlarını değiştirerek İnternet bağlantısında kopmalara sebep olmasıdır. Ayrıca Mirai Virüsü sizi BotNet bir parçası yapıyor. 

Mirai Virüsünden Nasıl Korunulur?

mirai virüsünden korunmak için ilk yapmanız gereken şey , yeni aldığınız adsl modemin fabrika giriş ayarlarını değiştirmeniz yani kullanıcı arayüz şifresini değiştirin kırılması zor şifreler oluşturun. Kırılması Zor Şifre Nasıl Oluşturulur? konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz.

Uzak Erişim bağlantıları engelleyin , Modem Yazılımlarını devamlı olarak Güncel tutunuz , bunun için Adsl Modem Firware Nasıl Güncellenir? konusunu inceleyebilirsiniz. 

BotNet Nedir?

botnet bir çok casus yazılımlardan oluşur , anlaşır şekilde anlatmak gerekirse spam mail kullanımları vb şeyler sizin ağınızı kullanarak gerçekleştirilebilir , sizin haberiniz olmadan sizin İnternet üzerinden sağlanabilir.

Arama Tags & Etiket ;

mirai virüsü nedir , mirai virüsü , mirai virüsü ne demek  , mirai virüsü adsl modem , mirai virüsü nasıl bulaşır , mirai virus attack , mirai virüs saldırısı , mirai virüsü için güvenlik önlemi , zombi bilgisayar , mirai virus attack

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın