Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Word’de Mektup // Davetiye Zarfı Yazdırma

270 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Microsoft Word kullanarak Düğünlerde, Toplantılar, Seminer veya diğer özel davetlerde misafirlere gönderilmek üzere hazırlamak amacıyla mektup zarfı yazdırma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüz teknolojisinde biraz sınırları zorlamak gerekmektedir. Teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak işleri kolaylaştırma, kolaya sokmak zamandan tasarruf etmek gerekmektedir. Bizde davetiye zarflarını tek tek elle yazmak yerine değişik yazı fontları kullanarak bilgisayarda nasıl yazdırılır bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

ZARF YAZDIRMA WORD

Pc’de mektup zarfı, davetiye zarfı veya diğer özel davetiyelerde kullanacağınız zarfın üzerine adı, Soyad veya gerektiğinde mektuplaşmalarda adres, iade adresi bile yazabileceğiniz özelliği kullanabilirsiniz.

İLK ADIM;

Zarf yazdırmak için ilk adım Microsoft Office Word bir çalışma sayfası açıyoruz. Daha sonra POSTALAR sekmesine giriyoruz.

ZARFLAR sekmesini göreceksiniz. Bu bölümü açtığınızda karşınıza birçok ayarın olduğu yazdırma tercihleri gelecektir.

Şimdi burada Teslim Adresi, iade adresi olarak kısımlara zarfı göndereceğiniz kişinin adı, soy ismi, açık adresini yazacaksınız. İade adresi olarak önemli bir zarf ise teslim olmadığında geriye hangi adrese iade olmasını istiyorsanız oraya açık adres yazmanız gerekecektir.

Teslim adresi kısma hızlı ve pratik olarak OUTLOOK kullanıyorsanız buradan kişi listesinden kişileri eklemeniz daha kolay olacaktır.

Elektronik pul ekle kısmında zarfa pul ekleme işlemi yapabilirsiniz fakat burada elektronik pul eklentisi eklemeniz gerekecektir bu nedenle burayı pas geçebilirsiniz. Ön izleme alanını ve zarfı yazıcıya nasıl koyacağınız hakkında size fikir verecektir.

Şimdi geldi Word de zarf yazdırma işlemi için kullanacağınız zarfın boyutlarını seçmeye bunun için “SEÇENEKLER” kısmından gireceğiz.

Bu alanda Zarf boyutunu seçeceğiz eğer aradığınız zarf boyutunu bulamazsanız özel olarak mm, cm olarak zarf ebatını ayarlayınız. Ayrıca buradan Teslimat adresi için Windows yazı fontu kısmından seçim yaparak yazılarınıza farklılık katabilirsiniz.

Yazdırma seçenekleri kısmından zarfı yazıcıya koyma yani besleme seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Buradan ayarlamak suretiyle Microsoft Word zarf yazdırma işlemini kullanmış olacaksınız. Bazı kullanıcılar Word zarf özelliği nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır konusunda soru cevap sayfamızdan sorular göndermiştir.

TAVSİYE VİDEO;

Bu soruya buradan da cevap vermiş olduk. Bu yazımızda Word zarflar özelliği kullanarak Diplomat zarfı, Mektup zarfı, Davetiye zarfı, Düğün Davetiye zarfı gibi günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız türden zarf yazdırma işlemini kolaylaştırmak için word de kullanımını bahsettik. Konumuza alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın