Sponsorlu Bağlantılar

Kullanılan yazı fontu bulma

9.005 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında bir resimde kullanılan yazı fontu veya diğer adıyla yazı tipi bulma konusunda bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağız. Bir yazı programı ya da uygulamasında genelde en çok kullanılan Microsoft Office Word veya Zengin metin belgesi üzerinde kullanılan yazı fontu bulmak çok kolaydır.

Yazı fontu öğrenme

Bu yazı tipi üzerine gelerek işaretlediğiniz de hangi yazı karakteri olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için en basit yol yazı fontu öğrenmek için yazıyı işaretleyin

Yukarı da işaretli alanlarda seçtiğiniz yazının tipini kolaylıkla ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Birde resmin üzerindeki yazının fontunu bulmaya bunu bulmak aslında bu şekilde zordur.

Resmin üzerindeki yazıları arama motorları ve diğer yazılımların algılaması zordur. Bunun şu adres üzerinden siteye giriniz.

http://www.myfonts.com/WhatTheFont/  bu adres üzerinden upload seçeneği ile fotoğraflar, resimler üzerindeki yazıları çözümlemek için yükleme yapıyoruz.

Burada sitede işlemin nasıl yapılacağı konusunda sizlere bilgi vermektedir. Yazı hangi fonta ait konusunda sizlere bu sitemiz yardımcı olacaktır.

Bilgisayara yazı fontu nasıl yüklenir?

Yazının tipi öğrenmek için diğer siteleri de kullanabilirsiniz. Bu konu da tam sağlıklı bir yazının tipini bulma işlemi gerçekleşmeye bilir.

Yukarıda sizlere resim üzerinde yazının tipini bulma konusunda destek vermeye çalıştık. Bu konuda sizlerin de sorularınız olursa yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın