Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Word yazım denetimi açma

411 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yazı yazmak için sıklıkla kullanılan Microsoft Word’de yazdığınız yazıları doğru yazıp yazmadığınızı denetlemek, yanlış yazılan, telaffuz edilen yazıların altının kırmızı çizgi ile belirtmek için Microsoft yazım denetiminin açık olması gerekmektedir.

Bazen bu yazım hataları mavi çizgili olarak da çıkmaktadır. Böylece nerede yanlış bir yazım yaptığınızı anlamanıza yaramaktadır.

Sizde Microsoft Office Word kullanıyor veya yeni kullanacak olursanız bu yazım denetimini mutlaka açmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bizimde bu konumuzda word yazım denetimi açma işlemin nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermek için bu yazımızı okuyarak aktif edebilirsiniz.

MİCROSOFT WORD YAZIM DENETİMİ AÇMAK

Bu etkinliği aktif ederek açmak için şimdi şu adımları başlayarak deneyelim. Dosya > Seçenekler > Yazım Denetleme > Yazarken yazımı denetle bu adımın önündeki kutucuğu işaretleyerek açabilirsiniz.

Böylece yanlış yazılan bir kelimenin altı kırmızı çizgi ile çizilerek sizi uyarmış olacaktır. Sizde nerede yazım yanlışın olduğun hemen farkına varabileceksiniz.

Sizde sürekli olarak Word üzerinden yazılar yazmak için kullanıyorsanız oldukça işinize yarayacak bir özellik olarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu yazımızda Word İmla yazım kurallarını denetleme özelliği nasıl açılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021 – 2022 – 2023 – 2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın