Sponsorlu Bağlantılar

Paint ayarlarını sıfırlama

44 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Paint sıfırlama işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz. Microsoft Paint Windows sürümlerinin ilk çıktığından bu tarafa kullanılan basit bir çizim aracıdır.

Microsoft Paint yazılımı ile Jpeg, Gif, Png, Tiff gibi dosya uzantıları açılabilir ve üzerlerinde değişiklikler yapılabilmektedir.

Bu küçük araçta değişiklikler yapıldığında, bazı ayarları değiştirdiğiniz de eski fabrika ayarına geri almak için sıfırlamak gerekebilir. Bizimde bu yazımızda herhangi bir değişiklik nedeniyle Paint üzerinde yapılan değişiklikleri eski ilk gün gibi ayarlarına geri almak için Microsoft Paint Ayarlarını Sıfırlamak gerekebilir.

MİCROSOFT PAİNT NASIL SIFIRLANIR?

Ms Paint sıfırlama işlemi için ilk önce bu uygulamayı açıyoruz. Daha sonrasında sol üst köşede Dosya > Seçenekler >  adımını kullanarak aşağıda olan pencere açılacaktır.

Yukarıda Paint te görüntü özellikleri olarak karşınıza bir panel açılacaktır. Burada yapmanız gereken Varsayılan > Tamam diyerek Ms Paint sıfırlamak olacaktır.

TAVSİYE YAZI; Paint ile resimleri boyutlandırma

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda bu adımlarla Microsoft Paint sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Böylece Paint ayarları bozulmuşsa bu ayarları kullanarak programı eski haline sıfırlamış, resetleme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu konumuzda Mc Paint ayarları nasıl sıfırlanır, nasıl reset atılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın