Sponsorlu Bağlantılar

microsoft office varsayılan kayıt yeri değiştirme

813 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da olmazsa olmazlardan biri olan Office Programı başında gelen Microsoft Office Excel, Word, Power Point, Access yazılımlarıdır. Hemen hemen tüm pc de bulunan bu yazılımda okuldan, iş yerlerine kadar tümünde bu program kullanılmaktadır.

Çok kullanılan bu programda oluşturduğumuz dosyalar Excel için xlsx, xls , Word için doc veya docx türü dosya uzantılarını kayıt ederken bilgisayarımda her hangi bir yeri seçebiliriz veya bir varsayılan kayıt yeri seçerek her defasında oraya kayıt edilmesini sağlayabiliriz.

VARSAYILAN DOSYA KAYIT ETME KONUMU 

desktop bilgisayar veya laptop pc kullananlar için excel varsayılan kayıt yeri veya diğer word kayıt etme yerini değiştirme ile artık bilgisayara kayıt ettiğiniz dosyalar kayıp olmayacak, aramak zorunda kalmayacaksınız. Varsayılan kayıt etme yerini değiştirmek için aşağıda vereceğimiz adımları uygulayarak nasıl yapılır? bunu hep birlikte görelim.

  • Dosya
  • Seçenekler 

Excel Seçenekleri > bu alanda kırmızı alanda işaretli olan yerde “Varsayılan olarak Bilgisayara kaydet” önündeki kutucuğu işaretliyoruz. ardından varsayılan yerel dosya konumu alanında dosyaları nereye kayıt edecekseniz o konumu belirliyoruz. Yeni başlayan arkadaşlara eğer konumu bulamıyorsanız bir klasör açınız ve klasör üzerinden sol menüde masaüstü veya harddisk üzerinden konumu bulun ve klasör adres yerindeki link adresini kopyalayın ve bu alana yapıştırın.

yukarıda anlatılan şekliyle office programlarında dosyaları kayıt etmek için varsayılan kayıt konumu seçerek ayarlayınız. Böylece dosyalar tek bir yere kayıt edeceği için artık dosyalar bilgisayar içinde kaybolmayacaktır.

Arama Tags & Etiket;

varsayılan kayıt etme tercihini değiştirme, excel kayıt etme konumu ayarlama, word varsayılan kayıt alanı, excel varsayılan kayıt etme konumu, nasıl değişir, nasıl ayarlanır, varsayılan kayıt etme excel , çalışma kitabını kayıt etme yeri

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın