Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Office Excel Navigasyon Tuşları ve Görevleri

628 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda Microsoft Office Excel ‘de Navigasyon Tuşları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu tuşlar bildiğimiz gibi diğer adıyla yön tuşları da diyebiliriz.

Hücrelerde ilerlemezi sağlan yön tuşlarında Aşağı ( ↓ ) , Yukarı ( ↑ ) , Sola ( ←) , Sağa ( →) , yani istediğimiz yöne hücrelere gitmemizi sağlamaktadır. Bu tuşlara bastığımızda Hücreler arasında tek tek geçiş yaparak ilerlemektedir.

Eğer Ctrl Tuşuna basılı tutarak bu yön tuşlarını kullanırsanız, bulunduğunuz satır veya sütünün en altına , en üstüne veya en sola veya en sağına götürür. Navigasyon Tuşu olarak yön tuşları kullanmanın diğer bir gizli yönü ise kullanacağımız PgUp Tuşu veya PgDn Tuşu tuşlarıdır.

PgUp veya PgDn Tuşlarını kullandığınızda bulunduğunuz sayfa üzerinden bir alt veya bir üst sayfaya geçişte kullanabilirsiniz yani sayfalar arasında geçiş için kısayol tuşu olarak kullanabilirsiniz.

Home Tuşu bastığınızda bulunduğunuz satırdaki ilk hücreye götürecektir. Ctrl+Home Tuşlarına bastığınızda A1 Hücresi olan ilk satır ve sütüne getirecektir. Ctrl+End Tuşuna bastığınızda işlem yaptığınız son hücreye götürecektir.

Çalışma Sayfaları arasında geçişlerde ise kullanacağımız kısayol tuşları Ctrl+PgUP  ve Ctrl+PgDn tuşları sayesinde çalışma sayfaları arasında geçişlerde kullanabilirsiniz.

Hücreler arası geçiş, Çalışma Sayfaları arasında geçiş için verilen kısayol tuşları işinize yaracaktır. Yön Tuşları, Navigasyon Tuşları aktif olarak kullanıyorsanız bu tuşlar oldukça işinizi görecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın