Sponsorlu Bağlantılar

fotoğraf & resim çözünürlüğü öğrenme

6.112 views
Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğrafçılık da bazı terimler vardır bunlardan başlıca örnek vereceğimiz pixel ( piksel ) çözünürlük gibi bir kaç kulaktan duyduğumuz ve bildiğimiz terimlerdir. Bize lazım olacak konumuzda web site üzerinde çalışanlar, blog yazarları için bazen yazılarında kullandığı görsel materyallerin çözünürlüğü öğrenmek gerekebilir. 

Bizde fotoğraf çözünürlüğü veya resim çözünürlüğü nasıl öğrenilir? bununla ilgili program veya araçlar var mı? bunu sizlere paylaşacağız.

sitenize, blog sayfanıza yüklenecek fotoğrafların çözünürlük boyutu öğrenmek için bilgisayarda bulunan fotoğraf üzerinde özellikler kısmından kolaylık bulabiliriz.

Fotoğraf Çözünürlüğü Nasıl Öğrenilir?

Fotoğraf çözünürlüğü bulma konusunda aşağıdaki vereceğim adımları izlemek sureti ile kolay yöntemle öğrenmeye geçelim.  Fotoğraf üzerine geliyoruz ve “Özellikler” bölümünde giriyoruz. 

Ayrıntılar Sekmesine girdiğimizde “Resim” kısmında resim çözünürlüğü bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu alanda size verilen bilgiler ; Boyutlar, Genişlik, Yükseklik, Yatak Çözünürlük, Dikey Çözünürlük, Bit Derinliği gibi bir takım bilgilere sahip olabilir, öğrenebilirsiniz.

Bu bilgiler normal kullanıcılarda ihtiyaç duyulabilir, bir resim yükleme siteleri bazen sınırlama getirebilir, şu çözünürlükte veya bu boyutlarda resim yükleyebilirsiniz gibi getirdiği sınırlamada sizde yükleme yapacaksanız bu alandan fotoğrafın piksel değerlerini , çözünürlük ve boyut ve ebatlarını öğrenerek buna göre yükleme yapabilir veya paint kullanarak resim boyutlarında oynama yapabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

fotoğraf çözünürlük değeri öğrenme, fotoğraf piksel ölçüleri, fotoğraf çözünürlük ölçüleri, fotoğraf boyutları nasıl bulunur, fotoğraf ebatları, resim ölçüleri, resim çözünürlüğü, resim boyut öğrenme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın