Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Office Excel Biçim Boyacısı nedir ne işe yarar

730 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Excel ile uğraşan yeni başlayan kullanıcılar için temel kullanımla ilgili olarak Excel Biçim Boyacısı nedir, ne işe yarar konusunda bu makalemizde sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Excel Biçim Boyacısı açıklama olarak şu şekilde açıklamasını yapmaktadır. Excel de belirli bir kısmın veya alanın görünüşünü mü sevdiniz? Bu görünüşü belgedeki diğer içeriklere de uygulamayabilirsiniz. Başlangıç olarak; sevdiğiniz biçimlendirmeye sahip içeriği seçin. Biçim Boyacısını seçin. Başka bir şey seçtiğinizde biçimlendirme otomatik olarak yeni seçime uygulanır.

Bilgi; Aynı biçimlendirmeyi birden çok yere uygulamak için biçim boyacısına çift basınız.

Microsoft Office Excel açıklamasına göre bu şekilde biçim boyacısı açıklaması yapılmaktadır. Şimdi bizde burada biraz daha sadeleştiriyoruz.

EXCEL BİÇİM BOYACISI NE ŞE YARAR

Bir hücre veya hücrelerdeki alanı bir başka yere kopyalamak için hızlı bir şekilde o hücre veya hücreleri seçtikten Excel Biçim Boyacısı butonuna basıyoruz ve uygulama istediğimiz alana gelerek faremizle bir kere dokunduğumuzda aynı hücrenin özelliği almaktadır.

Yukarıda alanda gördüğünüz gibi B4 hücresinde yazılı “ademocut.com” yazılı hücreyi Biçim Boyacısı ile seçtikten sonra bunu nereye yapıştırmak istiyorsanız fare ucuyla bir kere dokunmanız yetecektir.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda anlatımımızda Excel biçim boyacısı ne işe yarar, nerede, nasıl kullanılır konusunda sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altın yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşım yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın