Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Tatil Modu Nedir Nasıl Kullanılır

89 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp son beta sürümü ile yeni bir özellik olan “Tatil Modu” adı verdiği bir özelliği duyurdu.

Bu özellikte arşivlenmiş bir sohbete mesaj iletildiğinde bu bildirimi yok sayarak ana ekrana düşmesini önlemektedir. Böylece sizin bildirimden arşivlere bakana kadar haberiniz olmayacaktır.

WhatsApp’ın Android için beta sürümü güncellemesi ile 2.20.206.2 olarak yükseltildiği ve bu güncelleme ile yeni bir özelliği kavuştu görülmektedir. Bu özellik olarak “Tatil Modu” adı verilmektedir.

Daha önceden de fazla bir şeyin değişmedi gibi gelmektedir. Çünkü arşive aldığınız sohbetler yok sayıldığı için sohbet bildirimi alınmıyordu.

Bu özellik Beta aşamasında olduğu için şimdi tam özellik olarak karşımıza “Tatil Modu” olarak çıkmaktadır. Normal mesajlar telefonun ekranına bildirim olarak düşeceği gibi ekranda görebiliyordunuz. Fakat arşivlenmiş sohbetlerde ekrana herhangi bir mesaj bildirimi gelmemektedir. Bu sebeple arşive alınmış sohbetleri çıkarana kadar bildirimler gelmiyor.

TAVSİYE VİDEO;

Arşivden çıkardığınızda bu bildirimleri tekrar görme şansınız olmaktadır. Yakın zamanda “Tatil Modu” özelliği IOS işletim sistemleri içinde kullanıma sunulacak. WhatsApp Tatil modu kullanımı oldukça basittir. Sohbet mesajı almak istemediğiniz mesajları arşive almanız yeterli olacaktır.

Tavsiye Yazı; WhatsApp Yardım  

Böylece siz rahatsız olmak istemediğiniz yerlerde bir iş gezisi, tatilde iken bu özelliği aktif ederek kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda WhatsApp Tatil Modu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın