Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel’de Sayıları Para Birimi’ne Nasıl Çevrilir

1.272 views
Sponsorlu Bağlantılar

Ev veya iş yeri kullanıcıları için ideal bir Office programı olan Microsoft Excel‘de hücrelere yazılan sayıları nasıl para birimine dönüştürürüz bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağım . Hücrelere girdiğiniz rakamları daha sonrasında TL veya Diğer para birimlerine çevirme imkanı mevcut bu konumuzda pratik olarak çevirme işlemi hakkında bilgi vermek gerekirse aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Sayıların bulunduğu hücre veya sütün , satırları ayrıca para birimine çevirebiliyorsunuz. Eğer sütün veya satırları çevirmek için işaretlemek gerekecektir. Hücre için para birine nasıl çevrilir ?

sayilari-para-degerine-cevirme-microsoft-excel

 

tabloda , hücrede girilen sayıları para değerine çevirmek için yukarıda örnek resimde görüldüğü üzere genel kısmında “hücreleri biçimlendir” kısmına pratik olarak girebilirsiniz veya diğer bir yolu ise bulunduğunuz hücre üzerinde fare ile sağ tuş yaparak tekrar “hücreleri biçimlendir” sekmesine girebilirsiniz.

microsoft-excel-para-birimine-cevirme

sayı sekmesine giriyoruz kategori kısmında “para birimi” biçimini seçiyoruz ve para değerini nasıl göstereceğiz bunu belirtiyoruz. ( negatif sayılar ) Simge olarak TL seçili gelmektedir.

Ondalık sayı gösterimi kaç basamaklı olduğunu belirtiyoruz böylece seçili hücre içerisindeki sayıları tl para birinine çeviriyoruz. satır veya sütunların hepsini yapmak gerekirse tümü seçtiğimizde aynı işlemini gerçekleştiriyoruz.

Arama Tags & Etiket ;

hücreyi para birinine çevirme , excelde sayıları para birimine çevirme , microsoft excelde sayıları para değerine dönüştürme , para birine dönüştür , microsoft excel para birimine dönüştürme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın