Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel Soldan Formülü nasıl Kullanılır?

1.278 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Office Excel‘de çalışma sayfasında veya çalışma kitabında çalışırken metin fonksiyonlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu metin fonksiyonlarından Left Formülü veya Türkçe şekliyle Soldan Formülü vardır. Bu konumuzda Soldan Formülü nasıl kullanılır? sizlere bunun hakkında bilgi aktaracağız.

Excel Soldan Formülü Nasıl Kullanılır?

Excel hücresinde bir metni ( text ) sol baştan istediğiniz kadar değeri bir başka hücreye yazdırmak için kullanılan formüle soldan formülü kullanılarak yapılmaktadır.

excel soldan formülü yukarıda örnek resimde olduğu gibi kısaca =soldan(metin;sayı-karakteri) şeklinde çıkmaktadır. Soldan değerini alacağımız karakteri seçiyoruz ve kaç tane karakter seçilecekse sayısal olarak belirleyerek soldan formülü kullanıyoruz.


yukarıda iki örnekleme soldan formülü kullanımı hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık umarım faydalı olmuştur. Bu konuda sorularınız olursa yorumlar veya soru & cevap bölümünü kullanarak tarafımıza soruları gönderebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

excel soldan formülü nasıl kullanılır, excel soldan formülü kullanma, soldan formülü excel, left formülü excel , left formülü nasıl kullanılır, left microsoft excel,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın