Sponsorlu Bağlantılar

Excel Sağdan ( Right ) Formülü Nasıl Kullanılır?

556 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Office Excel‘de metin fonksiyonundan biride “SAĞDAN” Formülüdür. Bu formül hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Excel çalışma sayfasında bir metnin sağından belirleyeceğimiz sayı kadar karakter alan formül olarak kullanılmaktadır. Sağda formülü metnin sağından karakter almak için =sağdan(metin;sayı) şeklinde kullanılmaktadır.

sağdan formülü kullanımı oldukça basittir bu formülde mantık şudur ; hücrede ademocut yazılsın sağdan 3 karakter al şeklinde formülü kullandığınızda diyelim ki ademocut hücre A1 yer alsın kullanımı şu şekilde olmaktadır.

=sağdan(A1;3) olarak kullandığımızda cut kelimesini alacaktır. Yani metnin sağdan üç karakterini kırparak belirlediğiniz hücrede yazdırılır şimdi bunu birde sizlere video ile anlatmaya çalışacağız.

Excel Sağdan Formülü Nasıl Kullanılır?


sağdan formülü kullanımı sizlere hem resimli hemde video şeklinde anlatmaya çalıştık bu konuda umarım faydalı olmuşuzdur. Sağdan Formülü hakkında sorularınız olursa yorumlar veya soru & cevap kısmından tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın