Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel Sayfa Sığdırma & Ölçeklendirme

3.415 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel’de bir sayfayı yazdırmak, çıktı almak için hazırlandığınız bir sayfayı A4 ebatlarındaki kağıda sığdırmak veya diğer ölçeklendirme sayfalarına yazdırılacak konuları tek sayfaya sığdırmak olacaktır.

Yazıları tek sayfaya sığdırma ile kağıttan tasarruf edebilirsiniz. Bu özelliklik ofis kullanıcıları için oldukça ile yaracak bir konudur. Sayfa sığdırma ve ölçeklendirme nasıl yapılır? çıktıları tek sayfaya nasıl yazdırılır? bununla ilgili hemen konuya geçelim.

Microsoft Excel Sayfa Sığdırma ;

Excel’de sayfa sığdırma için yazdırılacak sayfada ctrl+p tuşlarına basıyoruz “Önizleme” alanında “No Scaling” yani Türkçe karşılığı “Ölçeklendirme Yok” yerine “Fit Sheet on One Page” yada Türkçe karşılığı olarak “Sayfayı bir Sayfaya Sığdır” olarak işaretleme yaparak yazıları tek sayfada yazdırabilirsiniz.

ölçeklendirme yapmak sık kullanıyorsanız exceli ve devamlı, sürekli çıktı alıyorsanız oldukça işinize yaracak bir özellik olarak kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın