Sponsorlu Bağlantılar

outlook giden mailleri saklamayı engelleme

840 views
Sponsorlu Bağlantılar

işyeri , ofis hatta evde kullandığımız mail gönderme, mail alma ve bir çok görevleri yerine getirmek için kullandığımız mail programı outlook’da gönderilen iletinin bir kopyası giden kutusunda saklanmasını istemiyorsanız bu konu tam size göre olacaktır.

Outlook mail programı kullanıyorsanız gelen mailleri arşiv yapabilir, bir yedeğini alabilir, mail üzerinden outlook programı aracılığı ile bilgisayarı bile kontrol edebilirsiniz.

Outlook giden mailleri saklamak istemeyebilirsiniz, fakat giden kutusunda bir kopyasının olması iyidir ama arkada bir kopya bırakmak istemiyorsanız aşağıdaki adımları izlemek suretiyle mail saklamayı engelleyebilirsiniz.

Giden Mail Saklamayı Engelleme ;

 

Araçlar / Seçenekler / Posta bu adımları izleyerek “İletileri Kaydetme” altında “iletilerin kopyalarını gönderilmiş öğeler klasörüne kaydet”  önündeki onay işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır. Tamam butonu ile işlemini tamamlayarak bundan sonra gönderilen mailler artık “Gönderilmiş Öğeler” kayıt edilmeyecektir.

Bunun şöyle dezavantajı olabileceğini söyleyelim, işyerinde önemli yazışmalarda kime ne gönderdiniz, hangi mail attınız bunu bu alandan takip edebilirsiniz. Bu gönderilmiş öğelerde artık mail olmayacağı için takip etmesi güç olacaktır.

önceki konularımızda mail üzerinden bilgisayar nasıl yönetilir, bilgisayarı kontrol etme konusunda ayrıca bilgi almak isterseniz “mail üzerinden bilgisayarı yönetme” konusunu inceleyebilirsiniz. Sizde bu konuda farklı kontrol adımlarını deneyerek uzaktaki bilgisayarı kontrol etmeniz eğlenceye dönüşecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın