Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel de düzensiz verileri düzenli hale getirme

99 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de düzensiz berileri kırp formülü ile düzenli bir hale getirme konusunda bilgi vereceğiz.

Bir yerden bir tablo çekerken, kopyalarken verileriniz düzensiz bir şekilde aktarabilirsiniz. Bu aktarılan gelişi güzel verileri düzenlemek için kırp formülüne ihtiyaç vardır.

Bu gelişi güzel düzensiz verileri düzenlemek için kırp formülü nasıl kullanılır bunu siz takipçilerimize video şeklinde anlatacağız.

Yukarıda düzensiz verimiz de isim ve soyisim birbirinden ayrık olarak aralarında boşluk gelmiş şekilde yazılmış. Bunu =kırp formülü kullanarak düzgün haliyle yazacağız.

Bunun için kullanılan formül =kırp(metin) burada metin yazan yere düzensiz yazılmış hücreyi işaretliyoruz sonrasında parantezi kapattığımızda sonuç olarak düzgün şekilde yazılmış bir veri karşımıza çıkmaktadır.

VİDEO ANLATIM;

 

Yukarıda konumuzu birde video anlatım ile nasıl yapılmış izleyerek pratik kazanalım. Excel kırp formülü ile düzensiz veriler nasıl derlenir, düzenlenir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın