yavru kedi sahiplenme

SBC ve AAC arasındaki fark nedir

269 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Bluetooth kulaklıklarda SBC ve AAC arasındaki farklar nedir, ne demek bununla ilgili bilgi vereceğiz.

Yakın zamanda Xiaomi Redmi Airdots Pro kulaklık aldığımda cihazı tanıtım esnasında SBC ve AAC ayarlarından bahsetmişti. Bu ayarları sorduğunda hangisinin daha iyi olduğunu araştırmam gerektiğini bir kullanıcımız tarafından bize soru olarak gönderdi.

Bizde buna istinaden SBC ve AAC arasındaki özellikler nelerdir bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

SBC NEDİR

SUB BAND CODEC olarak geçer ve kısaltmış şekliyle SBC bilinmektedir. Bluetooth kulaklıklar da bir kodlayıcıdır. SBC verileri kulaklık ve hoparlör gibi Bluetooth ile ses çıkışı yapan cihazlara aktarmak için kullanılan bir dijital ses kodlama ve kod çözücüdür.

Fazla iş yükü gerektirmeden rahatlıkla iyi bir ses kalitesiyle aktarmaktadır. Fakat zaman zaman tutarsızlık göstermektedir. ANDROİD cihazlar için tavsiye edilen ses kodlama özelliği kullanılabilir.

AAC NEDİR

ADVANCED AUDİO CODİNG olarak geçer kısaca AAC ses kodlayıcısıdır. SBC kodlama özelliğine göre daha iyi kalitede ses sunmaktadır. Çoğu kulaklıklar için yaygın olarak kullanılmaktadır. SBC 320 Kbps AAC ise 256 kbps değerleri arasında kalite sunmaktadır. İOS için iyi sonuçlar vermektedir.

Buradan kullandığınız cihaza göre bu iki ses codec birini seçebilirsiniz. Bu konumuzda AAC ve SBC ses kodekleri arasında farklar nedir, hangisi tercih etmeliyim, hangisi kullanmalıyım konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın