Sponsorlu Bağlantılar

Masterpass kayıtlı telefon numarası ve kredi kartını iptal etme

125 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Masterpass kayıtlı kredi kartı iptal etme konusunda merak eden kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

İlk önce Masterpass nedir bununla ilgili bilgi vererek konumuza başlayalım ardından Masterpass kredi kartı bilgilerini silmek konusunda iptal işleminin nasıl yapıldığını anlatalım.

MASTERPASS NEDİR

MasterCard tarafından arz edilen Global dijital ödeme ve kart saklama altyapı çözümüdür. E ticaret sitelerine girdiğinizde ödeme panelinde dikkat ederseniz ödeme esnasında Masterpass altyapısı altında diğer alışverişlerinizde tekrar kullanmak için sizden kart bilgilerinizi saklamak için onay kutusunu işaretlediğiniz de Masterpass altyapısında bilgileriniz saklanmaktadır.

Bundan sonraki alışverişlerde ödeme noktasında kredi kartı bilgilerini girmektense Masterpass kayıtlı kredi kartını mobil SMS onaylı olarak kullanabilirsiniz.

Böylece size güvenli bir alışveriş imkânı sunmaktadır. Bu özelliği pek bilmeyen kullanıcılar banka kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyebilir veya yanlış sonucu kayıt ettilerse bunu silerek iptal Etmek isteyebilirler. Bunun için sizde Masterpass üyelik iptali için vereceğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

MASTERPASS KART BİLGİLERİNİ SİLME

Masterpass sistemine kayıtlı kartınız var mı bunu ilk önce öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunu öğrenmek için “https://www.masterpassturkiye.com/DeleteMyCard.aspx” adresi üzerinden kart numaranızı giriniz.

Daha sonra sisteme kayıtlı telefon numaranıza bir doğruluma SMS gelecektir. Bu doğrulama kodunu girdiğinizde sisteme kayıtlı ise telefon numaranız ve kayıt tarihinizi gösteren bir bilgi gelecektir. Ardından Masterpass aboneliği kapatmak istiyor ve bilgilerinizi silmek istiyorsanız hemen yanında çarpı işaretini fare ile dokunun.

İlgili telefon numarasına tanımlı Masterpass hesabınıza ait kart numarasını silmek için EVET menüsünü kullanarak tamamen kartı silebilirsiniz.

Silme işlemi bu kadar bundan sonra artık online ödemelerde Masterpass ödemesi için tekrar kayıt etmek ister misiniz sorgusu çıkacaktır. Masterpass ödeme yaptığınız uygulamalarda tekrar bilgi girmeniz isteyebilir.

Mesela Starbucks uygulamasında yeni kart numarası girdiğinizde Masterpass sistemine dahil olacaksınız.

Sürekli sık bir şekilde internet üzerinden alış veriş yapıyorsanız bu ödeme yöntemi oldukça kullanışlıdır diyebiliriz.

Bu ödeme sistemine dahil olan Firmaları “https://masterpass.com/tr-tr/retailers.html” adresi üzerinden bakabilirsiniz.

Bu konumuzda Masterpass kredi kartı numarasını silme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın