Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel ‘de Arka Plan Desen Stili Nasıl Ayarlanır?

2.988 views
Sponsorlu Bağlantılar

microsoft office excel kullanırken hücre yapısını veya hücreleri biçimlendir özelliği ile arka planda bulunan desen stilini değiştirebiliriz. Desen Stili ve Desen Rengi , Dolgu Efektleri ayarlarını isteğinize göre değiştirebilir excelde yaptığınız tablo ve şemaları görsel olarak renklendirebilirsiniz.

excel stil deseni ayarlama

Yukarıda tüm çalışma sayfasının desen ayarını veya seçtiğimiz hücrelerin desen stil ayarını yapabilirsiniz. Bunun uygulaması oldukça basit adımlar içermektedir bunu resimli anlatım olduğu gibi video anlatımla uygulamaya yaparak bilginize sunacağım.

Video Anlatım ;

 

Resimli Anlatım;

excel arka plan stilini değiştirme

Çalışma sayfasını tümüyle arka plan desen ( stilini ) değiştirmek istiyorsanız. sütün ve satırların birleştiği üst noktaya fare ile sağ klik yapınız . Hücreleri Biçimlendir yazan yere giriyoruz.

excel hücreleri biçimlendir

Hücre Biçimlendir > Dolgu > Desen Stili > bu adımları takip ederek çalışma sayfasının arka plan desenleri değiştirebilirsiniz.

Belirli Hücreleri fare ile seçerek aynı adımlar ile hücrelere Dolgu Efekt , Desen Stili , Desen Rengi oluşturarak istediğiniz tema şekline dönüştürebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

microsoft excel sayfa arka plan nasıl değişir , excel hücre dolgu stili nasıl değişir , excel hücre rengi değiştirme , excel dolgu efekti nasıl verilir , excel arka plan teması değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın