Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel de alt sekmeleri gizleme

684 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Excel Çalışma sayfasında açtığımız alt sekmeleri gizleme ve diğer adıyla sayfa sekmelerini gizleme konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Büyük tablolar oluşturduğunuz bu tablolara diğer sekmelerden veri çektiğiniz fakat bu sekmelerdeki verilerin yani sekmelerin görünmesini istemiyorsunuz o zaman Excel de bu sayfa seklemeler nasıl gizlenir? Bunu yazımızda bulabileceksiniz.

EXCEL SAYFA SEKMELERİNİ GİZLEME

Excel de alt sekmelerdeki sayfaları gizlemek istiyorsanız yapacağınız işlemler şu şekilde sırasıyla takip edebilirsiniz.

  • Sol üst köşede “Dosya”
  • Seçenekler
  • Gelişmiş Seçenekler

EXCEL SAYFALARI GÖSTERME VİDEO ANLATIM;

Sayfa sekmesini göster onay kutusunu kaldırdığınızda Excel alt sayfa sekmelerini gizlemiş oluyorsunuz.

Böylece hazırladığınız formüllerde tablonunuz verileriniz nereden geldiğini görmemek ve bozulmasını engellemek için bu yöntem kullanılmaktadır.

Bu konumuzda Excel’de sayfa sekmelerini gösterme veya gizleme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın