Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop brush fırça ucu üretme

23 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda yeni fırça ucu oluşturma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda brush tool kullanımı, brush paneli hakkında bilgiler aktarmıştık. Bu yazımızda ise yeni fırça ucu nasıl üretilir konusunda bilgi vereceğiz.

Fırça ucu kullanarak kendinize özgü çizimler hazırlayabilirsiniz. Bunun için photoshop brush tool diğer adıyla fırça özelliğini kişileştirme yapabilişiniz. Aşağıda vereceğimiz adımlarla bu işlemi nasıl yapılacağına dair aşağıda uygulamasını yaparak kendimize göre fırça ucu oluşturmak için işe başlayacağız.

YENİ FIRÇA UCU OLUŞTURMA PHOTOSHOP

  • Yeni bir çalışma sayfası ve katman oluşturuyoruz.
  • Brush tool fırçasını kullanarak bir çizim yapıyoruz.
  • Yaptığımız bu çizimi fırça ucu olarak kayıt ederek kullanacağız.
  • Edit > Define Brush Preset adımını izliyoruz.

Çizim yaptığımız fırça ucunu kayıt etmek için BRUSH NAME adında bir pencere açılacaktır. Buraya yeni fırça ucu adı vererek kayıt ediyoruz.

Kayıt ettiğiniz fırça ucu kayıt ettiğiniz kayıt ettiğiniz bu fırça ucunu görüntülemek isterseniz Windows > Brush adımı üzerinden tüm fırçaların olduğu kısımdan görüntüleyebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda yeni photoshop fırça ucu hazırlama konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın