Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft 2016 Word Sayfa Kenar Boşluğu Ayarlama

1.309 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Office Word 2016 da varsayılan kenar boşluğu nasıl ayarlanır? Bununla ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız. Word’de yazılar, makale yazdığınızda bunu çıktı olarak yazdırmak istediğiniz de bu boşlukları tekrar, yeniden düzenlemek gerekebilir. Normal şartlarda varsayılan olarak kenar boşluğu 2,5 cm olarak ayarlıdır.

Bu kenar boşluğunu siz yazdırma tercihi ya da görselliğe göre tekrar kendiniz duruma göre ayarlamanız icap edebilir. Tekrar tekrar her yazdığınız da bu kenar boşluğunu elinizde ayarlamak yerine default ( varsayılan ) olarak bir kere ayarlayarak sürekli aynı ayarı kullanabilirsiniz.

Varsayılan kenar boşluğu nasıl ayarlanır?

Varsayılan kenar boşluğu için sayfamızın ribbon ( şerit ) kısmında “Sayfa Düzeni” kısmından “kenar boşlukları” yazan kısma giriyoruz.

word varsayılan kenar boşluğu ayarlama “Özel Kenar Boşlukları” kısmından giriş yapınız.

Yukarıda yazdırma tercihlerine göre üst, alt, sol, sağ boşlukları bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Dileğe göre Yönlendirme kısmından kağıdın Dikey, Yatay pozisyonu bu şekilde ayarlayabilirsin. Bu işlem sonucunda Word varsayılan kenar boşluğu  olarak “Varsayılan Olarak Ayarla” butonu kullanarak ayarlamış oluyorsunuz.

Yukarıda konularda sorular için yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz. Birde bu konuyu sizlerle video anlatım ile anlatmaya çalıştık, bunun için videomuzu inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın