Sponsorlu Bağlantılar

Macbook kamerası nasıl devre dışı bırakılır

422 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Macbook kullanıcıları için kamerayı nasıl kapatırız, nasıl devre dışı bırakılır konusunda sizlere bu konumuzda bilgi vereceğiz.

Macbook veya iMac de kamera arkadaşlarınızla, eş, dost, akrabalarınızla uzaktan bir sevdiğinizle konuşmak için en iyi yollardan biridir. Diğer Skype, FaceTime ile görüşme yapmak için kullanacağınız kamera sizlere bir ihtiyaç olarak gerekmektedir.

Korsanların bilgisayarınızı ele geçirmek ve kameranızı ele geçirerek sizi izlemesi de mümkün olacağı için insanlar bunlardan endişe duymaktadır. Bizimde bu konumuzda Macbook kamerayı devre dışı bırakma konusunda bu endişelerinizi gidermek için nasıl kapatılır bu yazımızda sizlere vermeye çalışacağız.

MACBOOK KAMERAYI KAPATMA

Sizin de endişeniz varsa kendinize göre bazı önlemler alabilirsiniz. Bizde sizlere hangi önlemleri alacağınızı aşağıda vermeye çalışacağız.

  • Kameranın önüne bir siyah bant çekerek bilgisayara sızan korsanların beni izlediği endişenizi giderebilirsiniz. Böylece kamerayı devre dışı geçici olarak bırakabilirsiniz. Fakat bu cihazınızın üzerine bant izi bırakabilir ve silmek zorunda kalabilirsiniz.
  • iSight Disabler 5.0 uygulaması indirerek kamerayı devre dışı bırakarak veya geri açarak kullanma imkanı sunmaktadır. Bu uygulama sayesinde istenilen zamanlarda uygulamayı kullanarak açıp tekrar kapatabilirsiniz.

Bunun dışında Macbook den kamerayı kapatıp tekrar açmak istediğinizde son adım olarak cihazını içinden kamerayı devre dışı bırakabilirsiniz.

  • Sistem tercihleri
  • Gizlilik ve Güvenlik
  • Gizlilik
  • Kamera
  • Kamerayı kullanan uygulamalar

Buradan kamerayı kullanan uygulamaların ayarlarını kapatarak istenilen uygulamalara sınırlama getirebilirsiniz.

Yukarıda örnek resimli görselde Macbook da kamerayı kullanan uygulamaları devre dışı bırakarak sonlandırabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda macbook kamerayı kapatma konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorularınızı bize iletebilir. Veya Apple yardım hattı sayfamızdan bize sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın