Sponsorlu Bağlantılar

İphone 3D dokunmasını açma / kapatma nasıl yapılır

85 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iphone en çok kullanılan ve birçok fonksiyonu bulunan yardımcı araçlardan 3D Touch özelliğinin nasıl açılır, nasıl kapanır bununla ilgili bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

iPhone 3D Touch özelliği iphone 6S ile kullanılmaya başlandığından bu tarafa en fazla kullanılan özellikleri arasına yerleşti. Peek ve Pop özelliği ile uygulama üzerine basılı tuttuğunuzda bu uygulamanın bazı özelliklerini kısayol olarak faydalanmaktasınız.

Uygulamaya küçük bir bastırma ile ön izleme ( Peek ) biraz daha bastırdığınızda Pop hareketlerini kullanabiliyorsunuz.

Yukarıda iPhone 3D Touch özelliği hakkında ön bilgi verdikten sonra iPhone 3D Touch nasıl açılır veya bu özelliği kullanmak istemiyorsanız nasıl kapatılır konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

İPHONE 3D TOUCH DEVRE DIŞI BIRAKMA

Bazı kullanıcılar tarafından istem dışı hareketler nedeniyle bu özelliği kapatmak isteyebilirler. Meraklısı için bizde iPhone 3D Touch kapatmak için aşağıda adımları yerine getirerek sizde kolaylıkla kapatabilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Erişilebilirlik
  • 3D & Haptic Touch
  • 3D Touch

Yukarıda adımlarla bu özelliği buradan sonlandırabilirsiniz. Kapattığınız bu özelliği tekrar açmak ve kullanıma devam etmek için bu butonu geriye aktif edebilirsiniz.

Ayrıca iPhone 3D Touch hassasiyet ayarını bu yerden bar kaydırarak ayarlamak da mümkündür. Fakat son derece kullanıma elverişli bu özelliği kullanmanızı tavsiye ederiz. Gerektiğinde bu özelliği alışmanız da fayda vardır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda iPhone 3D Touch nasıl kapatılır veya nasıl açılır konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden tarafımıza sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer Apple ürünleri ile ilgili hatalar, sorunlar için Apple Yardım ve Destek Hattı sayfamızdan sorunlarınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın