Sponsorlu Bağlantılar

mac önbellek nasıl temizlenir?

6.282 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde mac  önbellek nasıl temizlenir, mac cache bellek temizleme konularında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Daha önceki konularımız da windows bilgisayar ön bellek nasıl temizlenir? konusunda anlatım yapmaya çalışmıştık.

Bu konumuzda ise Mac OS X kullanıcıları için mac önbellek temizleme konusunda ipucu vermeye çalışacağız. Sistem önbelleğine alınan veriler nasıl boşaltılır? Mac önbellek boşaltma konularında sizlere bilgi aktaracağız. Bu işlem için program aracılığı ile yada windows’da olduğu gibi komut sistemi ile önbellek temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Mac Önbellek Nasıl Temizlenir?

mac önbellek boşaltma için ilk önce komut ile nasıl silinir? bunu hemen anlatmaya çalışacağız ardından program kullanılarak temizleme işlemini gerçekleştirelim.

  • Finder açıyoruz.
  • Git > Klasöre Git
  • Açılacak Ekrana ~/Library/Caches komutunu yazıyoruz.

mac önbellek silme işlemi bu komutu yazıyoruz ve “GİT” yada “GO” butonu yardımı açılacak cache penceresinde yapmanız gereken adım ctrl+a ile bütün dosyaları seçmek olacak ve tüm dosyaları seçtikten sonra siliniz ve sonra çöp kutusunu boşaltınız.

mac önbellek temizleme için diğer bir çözüm yolu, uygulama yolu program kullanarak yapabilirsiniz. Bunun için en ideal tavsiye edilen uygulama “CleanMyMac3” programıdır.

CleanMyMac3 ile mac önbellek nasıl temizlenir? konusunda bu uygulama ile ilgili kullanımı net üzerinden detaylı olarak araştırabilirsiniz. 

  • program kurulumu sonrasında System Junk > Scan ile bütün sistemi taratıyoruz.
  • tarama işlemi sonrası Cleaner butonu ile silme işlemini başlatabilirsiniz.

yukarıda anlattığımız konuda iki farklı yöntem ile mac önbellek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mac OS X işletim sistemi kullanıcısı iseniz bu çözüm yolu işinize yarayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

mac önbellek nasıl temizlenir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın