Sponsorlu Bağlantılar

VoWiFi nasıl etkinleştirilir?

5.914 views
Sponsorlu Bağlantılar

Turkcell, Vodafone gibi gsm operatörleri tarafından kullanılmaya başlayan vowifi özelliği nedir? bununla ilgili bilgiler verdikten sonra vowifi etkinleştirme konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. VoWifi yada diğer adıyla wi-fi arama özelliği kullanımı için bu özelliği sizlere açıklamaya çalışalım.

VOWİFİ NEDİR?

Hd arama özelliği sunan bu wifi arama özelliğinde mantık şudur, telefonunuz bir wifi ağına bağlı olmasına rağmen çekmeyen bir yerde kullanılıyorsa bodrum kat gibi örnek verecek olursak, wifi ağına bağlı kaldığı sürece vowifi özelliği etkinse sinyal gücü zayıf olsa hatta bağlantı olmasa bile sizi arayan kişiler vowifi özelliği sayesinde size ulaşabilecektir. Yani bağlantınız hiç kesilmeden telefon aramasına cevap verebilirsiniz. 

vowifi ne işe yarar? sizlere kısa bunu anlatmaya çalıştık, fakat benim şöyle başımdan bir olay geçmişti, vowifi etkileştirme yaptıktan sonra yoldan geldiğim için yorulmuştum telefonu uçak modu’na aldım bir baktık arkadaşım beni normal arama yaparak aramıştı kendi kendime şüphelendim telefonu uçak moduna almadım mı diye! yani uçak modunda kullanmanız halinde bile vowifi özelliği etkinse sizi arayanlar olacaktır.

VOWİFİ NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?

Hiç bir ek ücret ödemeden kullanabileceğiniz vowifi arama özelliğinde ilk önce kullanabileceğiniz telefon modelleri iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus ve SE; Samsung S6, S6 Edge, S7 ve S7 Edge; LG G4 ve G5 sıralanmaktadır. Iphone ve Android akıllı telefonlarda nasıl etkinleştirilir? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

İphone Cihazda VoWifi Etkinleştirme ;

iphone “vowifi etkinleştirme” işlemi için Ayarlar > Telefon > Wi Fi ile Arama > Bu İphone’da Wİ-Fİ ile Arama özelliğini aktif etmeniz gerekecektir. Iphone cihazlarda vowifi özelliği nasıl etkinleştirilir? konusunda basit adımlar ile bu özelliği etkinleştirme yapabilirsiniz.

Android Cihazlarda VoWifi Etkinleştirme ;

Telefon > Daha Fazla > Ayarlar > Wi-Fi Araması bu ayarları açık konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Böylece vowifi hizmeti etkinleştirme yaparak bu özelliği telefonunuz da kullanabilirsiniz. 

Şuan Turkcell operatörü tarafından bu özellik hizmete sunulmuştur, ileri de Vodafone, Turk Telekom tarafından kullanılması beklenmektedir. Voice Over WiFi (VoWifi) telefonunuz çekmedi yerde bir wi-fi ağına bağlı kalmak sureti ile kullanabilirsiniz.

Turkcell VoLTE&VoWifi özelliği için “http://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama” adresi üzerinden detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiketler ;

vowifi özelliği, vowifi etkileştirme, vowifi nasıl açılır, vowifi özelliği nasıl kullanılır, vowifi etkileştirme iphone, vowifi etkinleştirme android, vowifi etkileştirme samsung, htc, asus, lg telefon, vowifi nasıl açılır, vowifi kullanma, vowifi nasıl kullanılır, vowifi nasıl etkinleştirilir, vowifi wifi arama, vowifi nedir, vowifi ne işe yarar, vowifi ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

VoWiFi nasıl etkinleştirilir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın