Sponsorlu Bağlantılar

lpcloudbox408.com pop-up virüslü sayfa nasıl kaldırılır?

270 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarımıza bulaşan bu Lpcloudbox408.com pop-up reklam sayfasını adwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konu hakkında bilgi vereceğim.

Lpcloudbox408.com bilgisayara indirdiğimiz  demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile yada hackli sitelere tarafından bilgisayarınıza zorla indirilen programlar aracılığı ile bulaşarak oline alış verişlerde yada sosyal sitelere girdiğinizde karşınıza sık sık çıkar. Bu reklamlar üzerinden para kazanmayı amaç edinen pop-uplar haksız kazançlar elde ederler ve zamanla bilgisayarınızı yavaşlamaya sebep  olur. 

Şimdi Gelelim Lpcloudbox408.com pop-up sayfasını kaldırmaya ;

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / kaldır Adımlarını izliyoruz. Burada Lpcloudbox408 ile ilgili program kurulu ise bunları kaldırıyoruz. yada bilmediğiniz programları gözden geçiriniz ve toolbar gibi programları kaldırınız.

Lpcloudbox408.com tarayıcılarınızı etkileyeceği için tarayıcılarınızı resetlemenizde fayda vardır. bunu yapmadan önce yer imlerinin yedeğini alınız.

Tarayıcılar ile ilgili Resetleme konu başlıkları aşağıdadir.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcıları resetledik den sonra bilgisayarımıza  AdwareCleaner Programın “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip taratıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımızı AdwClaner programı ile taratıyoruz ve zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz. Bilgisayarımız da bu işlemi yaptık dan sonra JunkWare Programı tarama yaptırınız bundaki maçla bilgisayarımızdaki malware ve adware yazılımlarını kaldırmak olacaktır . Bu işlemleri yaptık dan sonra Bu pop-up reklamlarından kurtulmuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın