Sponsorlu Bağlantılar

Laptop’dan Yanık Kokusu Geliyor Neden?

4.769 views
Sponsorlu Bağlantılar

Soru : Merhaba , Dizüstü Laptop Bilgisayarımı açtığımda 5 – 6 dakika sonra bilgisayarımın içinden yanık kokusu geliyor bunun nedeni nedir? ayrıca bu laptop zarar verir mi?

Cevap : Bilgisayarınız ne olursa olsun bilgisayarınızın içinden gelen yanık kokusu her zaman için bilgisayarın anakart , ekran kartı veya diğer donanım parçaları için zarar verecektir.

Bilgisayarda Yanık Kokusu Neden Gelir?

Bilgisayarımızda yanık kokusunun gelme sebebi , nedeni Soğutucu fanı aşırı ısınması olabilme ihtimali , Psu yani güç kaynağından ( Power Supply )  , Harddisk aşırı ısınması , kabloların aşırı güç yüklenmesi nedeni kokular gelmeye başlar . Bilgisayarda yanık kokusu bunların dışında diğer donanım parçalarının anakart , ekran kartı , ses kartı gibi diğer donanım parçalarından kaynaklı da oluşabilmektedir.

Yanık Kokusunun Geldiği Yeri Tespit Etme ;

Bilgisayarınızın içinde gelen kokuların nereden geldiğini iyi gözlemlemek gerekir , ilk önce Power Düğmesine bastığınızda diğer donanım parçaları çalışıyor mu bunu bir kontrol ediniz eğer çalışmıyor ise Power Supply arıza olabilir kokunun buradan gelme ihtimali yüksektir.

Eğer Güç kaynağı diğer donanım parçalarına elektrik veriyor ve fanlar , hdd ışığı yanıyor ise sağlamdır , anakart arızası veya hdd yanma ihtimali yüksektir. Anakart üzerinde bulunan regülatörler zarar görmüş olabilir . Bunun için Elektronik işlerinden pek anlamıyor iseniz hdd söküp kasayı tamirciye verebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayardan yanık kokusu geliyor , laptopdan yanık kokusu geliyor , bilgisayardan kokular geliyor , kasadan kokular geliyor , bilgisayardan koku geliyor , bilgisayardan yanık kokusu ,  bilgisayardan yanık kokusu geldi , bilgisayardan yanık kokusu geldi ve kapandı ,  bilgisayarda yanık kokusu ,  bilgisayardan gelen yanık kokusu , koku geliyor,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Laptop’dan Yanık Kokusu Geliyor Neden? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın