Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} this driver can’t release to failure Hatası

4.656 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 İşletim sisteminde this driver can’t release to failure hatası almaktayım , bu hatayı nasıl çözerim ? bununla ilgili olarak bir kaç facebook takipçim üzerinden gönderilen soruya istinaden cevap vermek istiyorum. İlk önce this driver can’t release to failure Nedir? bununla ilgili bir açıklama yapmak istiyorum.

this driver can’t release to failure Nedir ?

Bilgisayarda sıkça yaşanan sorunlar sürücü hatalarından kaynaklı mavi ekran hataları , donanım hataları , dll hataları , virüslerden kaynaklı olarak yaşanan hatalardır. Bunların dışında yaşanan hatalar istisnadır. Bu yazımda ise this driver can’t release to failure sorunu sürücü yani driver kusurları yani yükleme hatalarından kaynaklanan hatalardır.

Eksik bir sürücü yüklemesi veya zarar gören sürücülerden kaynaklı olarak yaşanan bir sorunsal durum olarak gelmektedir.

this driver can’t release to failure Sorunu Nasıl Çözülür ?

Konu içerisinde söylediğim gibi this driver can’t release to failure sorunsalı , Ekran Kartı sürücünün en son sürümünü güncellemeniz ile çözüm sağlanacağının kanaatı içindeyim.

İlk önce Bilgisayarda eski sürücüleri kaldırın , bunun için Eski Sürücüler Nasıl Kaldırılır konusunu inceleyin ve bilgisayarınızda yüklü pasif olan sürücüleri kaldırın.

Daha sonra Bilgisayarınızda regedit kayıtlarındaki sürücülerin kalıntılarını temizleyin Bunun için Ccleaner Programı bu konuda uygundur.

Diğer adıma geçtiğimizde Bilgisayarımızın Ekran Kartının Marka ve Modeline Göre Resmi Web sitesini ziyaret ederek güncel son sürümü indirin ve kurunuz.

==> Ekran Kartının Marka ve Modelini Öğrenme Buradan <===

Bununla ilgili diğer bir sorun yaşanan sürücü Wifi Adaptörünün yarattığı bir hatasıdır. Yani Wifi Adaptörünün sürücüsünü güncellemeniz gerekecek. Buda aynı sorunu yaşatabilir. Wifi Adaptörünü Güncelleyin. Wifi Adaptörünün Marka ve modelini öğrenmek için Win + R tuşları çalıştır penceresine systeminfo yazarak öğrenebilirsiniz.

Diğer Konu Kaynaklarında Gigabyte App Center Güncellemesi yaptığınızda ve Bilgisayarınızda Gigabyte Utilities kaldırdığınızda sorunun çözüldüğü söylenmektedir.

Arama Tags & Etiket ;

this driver can’t release to failure Windows 7 , this driver can’t release to failure nasıl çözülür ? this driver can’t release to failure hatası , this driver can’t release to failure sorunsalı nasıl çözülür ?

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} this driver can’t release to failure Hatası (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bu sorun genelde Gigabyte anakartların Appcenter uygulamaı ile ilgilidir.
    Çözüm:
    Appcenter ı kaldırın ve siteden win 10 uymlu oanı indirip kurun…

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın