Sponsorlu Bağlantılar

KonusarakOgren.com ile İngilizce Dil Eğitimi

268 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz yaşamı geçmişe oran ile çok farklı bir yapıda bulunmaktadır. İnsanların hayatı, zevkleri, ihtiyaçları ve beğenileri her geçen gün değişmektedir.Günümüzde şu zamanda iş bulmak bir hayli yıpratıcı ve yorucu olmaktadır. Zamanımızda aranan en önemli özelliklerden biri İngilizce bilmek olmaktadır. En iyi öğrenme şekli ise Konuşarak İngilizce öğrenilmesi olmaktadır. Yazılı veya okuma öğrenimi ile geliştirilebilen İngilizce konuşarak son halini almaktadır. Yabancı dil en iyi konuşularak geliştirilmektedir. İngilizce artık ta ilkokul sıralarından seçmeli ders niteliğinde işlenmekte ve lise yıllarına kadar devam etmektedir. Lise yıllarında kişi bilgi ve becerisine bağlı olarak İngilizce bölümü okuyabilmekte ve üniversite taksilini bu yönde ilerletmektedir. Kişinin iş bulmasının zorlaşmasının sebeplerinden biri ise aranan nitelik ve şartların değişmesi olmaktadır. İngilizce en aranılan özellik olarak ilk sırayı kapsamaktadır. İngilizcenin hayatımızda önemi kuşkusuz ki tartışılmamaktadır. Dünyanın en iyi ülkelerinden olan Amerika, Kanada ve İngiltere’nin resmi dilinin İngilizce olması ve dünya üzerinde en uzak kıtadaki kişinin bile İngilizceyi bilmesi ile İngilizceye ayrı bir değer verilmektedir. İnsanlar bu ülkelere dillerini geliştirmek adına dil kurslarına gitmekte veya daha iyi bir özgeçmiş için o ülkelerde belli sene çalışılmaktadır. Bir dilin öğrenmesinde o dilin kültürünün, insanların yaşayışlarının ve dil yapısının çok büyük önemi bulunmaktadır.

Okul haricinde kurs veya etüt merkezlerinde de İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu merkezlerde verilen İngilizce tamamen kişinin ne istediğine bağlı olarak şekillenmektedir. İş üzerine veya pratik konuşma olarak seçenekleri bulunmaktadır. Bu merkezlerde kişi kendi müsaitliğine göre ders saatlerini hatta eğitmenini de seçebilmektedir. İngilizce dilinin bu denli önemli hale gelmesinin sebepleri arasında ülkemizin yurtdışı ile ithalat ve ihracat üzerine çalışması, ülkeler arası pek çok antlaşmaya imza atması ve dünya üzerinde turizm açısından önemli birçok tarihi ve tatil beldelerine sahip olması sayılabilmektedir. Bir sene içerisinde ülkemize gelen turist sayısı düşünüldüğünde bu sektörde hizmet veren firmaların personelleri tarafından en azından evrensel dil olan İngilizcenin bilinmesi azami önem kazanmaktadır. Kurs veya eğitim merkezlerinde İngilizce Diyaloglar ile kişi hem pratiğini güçlendirmekte hem de yeni kelimeler öğrenerek kelime haznesini ilerletmektedir. Belirli kalıp cümle ve kelimelerin öğrenilmesi ile başlanarak müzik dinleme, kitap veya dergi okuma veya İngilizce film izleme gibi aktiviteler ile yabancı dil daha da geliştirilebilmektedir. Günümüzde artık pek çok sektör ve iş hayatında İngilizce aranmakta ve İngilizceyi bilen insanlar bir adım öne çıkmaktadır.

Yabancı dil öğreniminin önemi herkes tarafından kavrandıkça eğitim sisteminde de yerini almaktadır. Globalleşen dünyada gitgide her şey zorlaşmakta ve bilgi daha da değerli hale gelmektedir. Bu sebep ile İngilizce gibi yabancı diller hem iş hem de kişinin özel hayatı için kendini geliştirmesi adına önem kazanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın