Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Zafer ✌ İşareti Nasıl Yapılır?

6.669 views
Sponsorlu Bağlantılar

Zafer işareti veya V işareti olarak bildiğimiz simge anlamı Victory nin V si olarak gelmektedir. Son zamanların modası olan ve fotoğraf çekinirken zafer işareti yapmakta moda olmuştur. Bizim konumuzda ise fotoğraf değilde bilgisayar klavyesinde zafer işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi aktaracağım. Bilgisayarın klavyesi üzerinde bu işaret ile ilgili herhangi bir kısayol yoktur. Zafer Simgesi için özel karakter tablosu olan ascii kod tablosunu kullanacağız.

klavyede-zafer-sembolu-nasil-yapilir

İşletim sistemi Windows Xp , Windows 7 , Windows 8.1 , Windows 10 veya diğer sürümlerde ascii kod tablosunu farklı açabiliriz fakat genel olarak Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem ( charmap ) adımlarını izleyerek tabloyu açabiliriz.

zafer-isareti-v-isareti-nasil-yapilir

 

Ascii tablosunda V simgesi , Zafer Simgesi karakter kod karşılığı Unicode U+270C dir. Yazı tipini Ms Gothic olarak seçin ve gelişmiş görünüm kısmında unicode git yerine 270C yazdığınızda bu kodu bulacaksınız.

Ayrıca en pratik olarak yapacağımız Kopyala – Copy ( Ctrl+C ) ve Yapıştır – Paste ( Ctrl+V ) ile pratik olarak alabilirsiniz. Böylece istediğiniz belge , metin doc , xls , txt uzantılı dosyalara yapıştırarak kullanabilirsiniz. Zafer Sembolünü akıllı telefonlarda emoji klavyesinde yapabileceğinizi unutmayın. Bulamadığınız veya bilemediğiniz emoji için Emoji Kütüphanesi ziyaret ederek istediğiniz veya daha farklı emoji , smiley işaretlerini bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

zafer işareti nasıl yapılır , zafer simgesi nasıl yapılır , zafer sembolü nasıl yapılır , klavyede zafer simgesi , klavyede zafer işareti , klavyede zafer sembolü , v işareti nasıl yapılır , v simgesi nasıl yapılır , ✌ işareti , ✌ sembolü , ✌ simgesi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın