Sponsorlu Bağlantılar

WordPress CPU Limit Tüketimi Nasıl Çözülür?

4.304 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Bu konumuzda WordPress alt yapısını kullanan sitelerde başa bela olan Cpu Limit Sorunu ve Bellek Sorunu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bu sorun benimde zamanla sıklıkla başıma gelmişti , Peki wordpress cpu sorunu nasıl çözeceğiz bunları aşağıdaki adımlar ile çözmeye başlayalım.

Genel olarak WordPress kurulumu yapmak için satın aldığınız Hosting paketlerinde cpu limiti %25 dir. Bu limiti açmadığınız sürece hiç bir sıkıntı olmamaktadır %25 cpu limitini bir şekilde aşarsanız siteniz hosting firması tarafından engellenmektedir ve sorun çözülene kadar blokeli şekilde kalmaktadır buda sitenizde hit sayısı , ziyaretçi sayısını düşmektedir. 

WordPress Cpu Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Kullandığınız Temaları optimize edin ; 

Kaynak tüketimine neden olanlardan biride temalardır. satın aldığınız temalar veya ücretsiz kullandığınız temaların sadece olması yüksek oranlı çözünürlük sahip resimler yüklememeye bakınız. 

  • Veri Tabanı Optimize edin ;

zaman zaman wordpress kurulu olan mysql veri tabanını phpmyadmin giriş yaparak tabloları seçerek onar yapabilirsiniz .

  • Wordpres Eski Eklentiler ;

wordpress’de kurulu eski sürüm eklentiler ( plug  in ) bunları güncelleyin güncelleme yapılmamış eklentiler kodlama açısından mysql sorgu sayısını artırmakta böylece cpu sorunu yaşatmaktadır.

  • Gereksiz Eklentileri Kaldırın ;

wordpress’de kaynak tüketimin ilk nedenlerinden biride eklentilerdir. WordPress’e gereksiz kurulan her eklenti mysql sorgulamasına extra bir yük bindirecek böylece bellek ve cpu devamlı meşgul edeceği için sınırları zorlayacaktır. işinizi görecek eklentiler dışında diğer eklentileri kaldırınız. Akismet gibi eklentiler varsa bu eklenti cpu tüketimini zorlamaktadır. 

Bunun dışında sitenize kurabileceğiniz eklentiler olarak tavsiye edeceğim , W3 Total Cache , Wp Super Cache eklentiler kullanabilirsiniz. 

Şimdi Bunların hepsini yaptınız fakat yine aynı sorunları yaşıyor musunuz? site ziyaretçiniz fazla , hit oranı yüksek mi? o zaman kendinize ait bir Vps sunucu , Dedicaded Server , Reseller Server artık geçme vaktinizin geldiğidir. Bu sunucular biraz Shared Hosting göre pahalıdır , ama kendinize ait bir sunucunuz olacaktır. Zaman ile hobi ile işe başladığınız siteniz zaman ile yüksek hitlere erişmiş ise o zaman artık bir sunucu hizmetinden yararlanma zamanı geliyor. Bunun için Benim Hosting Firma olarak Tavsiyem , Natro ve Hostgator olarak kullanabilirsiniz . 

Arama Tags ;

wordpress cpu düşürme , wordpress işlemci limiti , wordpress cpu kullanımı , wordpress kaynak tüketimini nasıl düşürürüz , wordpress cpu tüketimi , wordpress cpu optimize , wordpress cpu iyileştirme , wordpress cpu limiti nedir , wordpress neden çok cpu kullanıyor , wordpress super cache , wp cpu limit aşımı , wp cpu sorunu , wp cpu hatası , wordpress bakımı , wordpress bakım eklentisi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WordPress CPU Limit Tüketimi Nasıl Çözülür? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın