Sponsorlu Bağlantılar

Elektrik Kesintilerine karşı Veri Kaybı Nasıl Önlenir

593 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda anlık elektrik gidip gelmesi sonucu veya elektrik kesintilerinde bilgisayarda veri kaybı nasıl önlenir bununla ilgili pratik bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayarda dönem ödevi , yazılar , veya herhangi bir çalışma sırasında önemli bir iş yaparken mutlaka bir önlem almak gerekir.

Bu önlemlerin başında aniden giden elektriklerin verebileceği zararlardır o kadar hazırladığınız notlar veya bilgisayarda yükleme işlemi sırasında doğabilecek zararlara en iyi önlem güç kaynaklarıdır . 

Güç Kaynağı ( UPS ) olarak bilinen kesintisiz güç kaynağı işlemlerinizin tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Veri Kaybını önlemek için verileri korumak ve kayıt edebilmek için zaman kazandıracaktır. Geçen gün başıma gelen bir olayda İnternet ortamında backup dosyalarını geri yükleyeceğim için , Kış aylarında sıklıkla yaşanan elektrik kesintileri için Adsl Modem ve Bilgisayarımıza evde kullandığım UPS Kesintisiz güç kaynağı bağlayarak doğabilecek zararlara karşı bir önlem almış oldum.

UPS Nedir?

Elektrik ile çalışan cihazlara , şehir şebekesinden beslenerek , cihazları bağladığınız bir nevi akü diyebiliriz. “Uninterruptible Power Supply” İngilizce baş harflerin kısaltılmasıdır. Anlık olarak göz kırpması süresince gelip giden elektrik’den zarar gelebilecek tüm cihazları bu ups bağlayarak zarar gelmesini engelleyebilirsiniz. Ev ortamında 150 TL kadar bu cihazlardan alabilirsiniz. İş yerinde kullanacağınız bilgisayar ve diğer elektronik cihazlar için KVA hesabı ile alabilirsiniz. Bunun için satıcı firma ile irtibata geçebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın