Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Ünlem Soru ( ⁉ ) İşareti Nasıl Yapılır?

1.068 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesini kullanarak özel karakterler nasıl yapılır? konusu üzerinde ünlem soru işareti nasıl yapılır? konusunu anlatmaya çalışacağım. Bilgisayarda bazı özel işaretler klavye üzerinde özel kısayolları vardır, bunlar bazen shift tuşu, bazen alt gr veya fn tuşlarına basarak bu özel simgeleri bilgisayarda yapabilirsiniz. 

Ünlem Soru İşareti klavyede yapma konusuna gelince bu tür karakterler klavyede özel bir kısayolu bulunmadığı için Ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapabilirsiniz. 

Windows 10, Windows 7 veya diğer eski Windows Sürüm İşletim Sistemlerinde yapacağımız Ünlem Soru Simgesi metot olarak aynıdır. win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve bu pencere charmap komutunu yazarak “Karakter Eşlem” tablosunu açalım. 

Bu tablosu’da Yazı Tipi olarak “MS Gothic” yazı tipini seçiyoruz ve Unicode karşılığı olarak U+2049 dır. Bu kodu Unicode’a git: 2049 şeklinde yazdığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Ünlem Soru Simgesi ayrıca buradan seç  ve kopyala şeklinde istediğiniz yere kopyalama yapabilirsiniz.

Ayrıca Ünlem Soru Sembolü yukarıda alandan kopyala yapıştır olarak istediğiniz Word, Excel veya Metin belgesine yapıştırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Ünlem Soru Sembolü veya bir başka arayıp da bulamadığınız ve Akıllı telefon emoji klavyesinde, Bilgisayar veya Tablet’de kullanmak üzere Emoji Kütüphanesi üzerinden bularak istediğiniz belge ve dosyalarda yazmak için kullanabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın