Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Trafik gidiş geliş çift yön ok işareti yapmak

113 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda trafik kurallarında karşımıza sık sık çıkan işaretlerden biri olan gidiş geliş okları klavyede nasıl yapılır? Bununla ilgili olarak bilgi vereceğiz.

Bilindiği gibi klavyede sıklıkla kullanılan özel karakterler, işaretler, semboller klavyede yerini almışken klavyede olmayan semboller ise Windows tabanlı işletim sistemlerinde ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden gerçekleşmektedir.

Bu konumuzda klavyede bulunmayan yön okları veya diğer ismiyle yön işaretleri nasıl gerçekleşmektedir. Bununla ilgili olarak bu yazımızda öğrenerek sizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Klavye de trafik işareti olan yön okları için aşağıda adımları uygulama suretiyle sizde Word, Excel, Metin Belgesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

TRAFİK YÖN İŞARETLERİ KLAVYEDE YAPMA

Trafik yön ok simgeleri için karakter eşlem tablosu kullanarak gerçekleştireceğiz. Bunun için karakter eşlem tablosu üzerinden trafik yön okları işareti yapacağız.

İlk önce karakter eşlem tablosu açmak için aşağıda adımları uygulayarak işe başlayalım.

  • Windows Tuşu + R harfine birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutu yazarak karakter eşlem tablosunu açıyoruz.
  • Aşağıda yüzlerce özel semboller, karakterlerin geldiği tablo açılacaktır.

Trafik yön okları simgesi yapmak için Yazı Tipi olarak Segoe UI Symbol şeklinde ayarlayınız. Burada yüzlerce sembol görünüyor.

Çift yönlü soldan trafik işareti için Unicode karşılığı U+26D7 olarak karşılığı gelmektedir. Bu kodu Gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin.

Unicode’a git 26D7 şeklinde bu kodu buraya yazdığınızda trafiği soldan işleyen ülkeler için trafik yön oku işaretini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Buradan Seç ve Kopyala butonu ile panoya kopyaladıktan sonra istenilen Excel, Word, Metin belgesi, Blog ve web sitesi üzerinde yapıştırarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda tersten işleyen trafikte yön oku sembolü klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2024 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın