Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Soru Ünlem ( ⁈ ) İşareti Nasıl Yapılır?

808 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde özel karakterler nasıl yapılır? konusunda Soru Ünlem İşareti ( ⁈ ) yapma konusunu anlatacağız. Bu özel karakterler klavyede olmadığı için karakter eşlem ve ascii kod tablosu üzerinden yaparak kullanılırız. Klavyede kısayol tuşu olmayan Soru Ünlem İşareti yapmak için bizde karakter eşlem tablosundan yararlanacağız. 

Windows 10, Windows 7 ve diğer eski sürüm işletim sistemlerinde, karakter eşlem tablosu için win+r tuş takımına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve buraya charmap komutunu yazarak karakter eşlem tablosuna erişebiliriz. 

soru ünlem sembolü unicode karşılığı U+2048 dir. Unicode’a git yazan yere 2048 yazdığınızda kolaylıkla soru ünlem sembolü bulabilirsiniz. 

bunun dışında ayrıca yukarıdan kopyala yapıştır ile istediğiniz metin belgesi, excel veya word dosyaları üzerinde kullanabilirsiniz. Akıllı telefon emoji klavyesinde bulamadığınız, smilay, emojileri bilgisayarda ve telefon, uygulamalarda kullanmak için Emoji Kütüphanesi üzerinden bularak kullanabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket;

soru ünlem işareti nasıl yapılır, soru ünlem simgesi , soru ünlem sembolü, Question Exclamation Mark, soru ünlem klavyede, soru ünlem win10, soru ünlem win7

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın