Yazılım

internetten uzaktan ders / konu anlatma programı

internetten uzaktan ders / konu anlatma programı

bu konumuzda online ders anlatım veya uzaktan ders, konu anlatımı, sunum yapma konusunda hangi programları kullanabiliriz veya bununla ilgili tavsiye, öneri verebileceğiniz bir program var mı? bunu anlatmaya çalışacağız. 

öğretmen, eğitmen veya bir pazarlamacı olarak sunum yapmak istiyorsunuz , uzaktan internet üzerinden ders anlatmak mı istiyorsunuz? peki bununla ilgili olarak kullanılacak araç, gerek programlar paralı mı yoksa ücretsiz olarak kullanacağınız programları sizler için aşağıda derledim. 

  • Canlı online ders anlatma programı olarak ilk tavsiyem , Team Viewer Programıdır. Bu program yardımı ile uzak bilgisayarlara bağlanabilir , yazılı sohbet veya sesli görüşme ile konu anlatımı yapabilirsiniz.
  • Google Hangouts bu uygulama ile uzak masaüstü ile internet ortamında sunum yapabilir ,ders anlatabilir, sunum yapabilirsiniz. 
  • Youtube Canlı Yayın ile derslerinizi, sunum ve diğer anlatımlarınız ile öğrencilere veya takipçilere bilgi verebilir aktarabilirsiniz. Bunun için daha önceden anlattığım WireCast ile Youtube Canlı Yayını konusunu inceleyebilirsiniz. 
  • Virtual Online School Features ( Sanal çevrimiçi okul ) “https://www.learncube.com/online-school-software.html” yazılımı’da kullanılabilir. 

bu programlar sıklıkla kullanılan dijital ortam üzerinde interneti kullanarak internetten eğitimsanal çevrimiçi ders anlatma, uzaktan ders anlatma, uzaktan sunum yapma programı, uzaktan eğitim programı olarak kullanılır, ayrıca bunun dışında piyasada bir çok yazılımlar mevcuttur. Sizinde bildiğiniz yazılımlar var ise bu yorumlar bölümünden bırakabilirsiniz. 

YORUMLAR (1)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL