Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede saat işareti nasıl yapılır?

1.867 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, değerli takipçilerimiz bu konuda sizlere bilgisayar klavyesinde saat işareti nasıl yapılır? Bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Pc de klavye üzerinde sıklıkla kullandığımız sembol ve diğer özel karakterler kısayolu olarak bulabilirsiniz. Bu özel simgeleri, emoji yada ikonları ctrl, alt, shift, alt gr, fn tuşlarına birlikte basarak kullanabilirsiniz.

Saat simgesi özel karakterler içine girdiği için klavyede bulunmayan bir semboldür. Bunun için bu tür simgeleri ascii kod tablosu yada karakter eşlem tablosu üzerinden yapmaya çalışacağız. Saat sembolü klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu yardımı ile yapmaya çalışacağımız için  aşağıdaki adımları takip ederek sizde kolaylıkla yapabilir ve istediğiniz excel, Word, metin belgelerinde kopyala yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Klavyede saat emoji nasıl yapılır?

  • Win + R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazın ve entere basınız
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı Tipi : “Wingdings” seçiniz.

Bu alanda bu özel işaretlerin Unicode karşılığı yoktur. Bunun yerine karakter kodu olarak 0x187, 0X188 ve sonrası için temel saat dilimlerini gösteren saat işareti bu alandan bulabilir Seç > Kopyala ile excel, Word, metin belgesi alanında kopyala yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Klavyede saat simgesi nasıl yapılır? Bu konumuzda bilgiler aktarmaya çalıştık. Saat sembolü , saat emoji konularında sizlerden arayıp da bulamadığınız konularda emoji kütüphanesi üzerinden tüm smiley, ikon, emoji konularında geniş bir alt yapıya sahip adresten yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın