Sponsorlu Bağlantılar

Windows yüklü ses çıkış aygıtı yok sorunu ve çözümü

8.763 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer sürüm işletim sistemlerinde sıkılıkla yaşanan yüklü ses çıkış aygıtı yok sorunu ve bununla ilgili olarak sorunun çözümü alakalı bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilgisayara yeniden sıfırdan bir işleyim sistemi kurduğunuzda ya da eski sürüme yeni bir format attıktan sonra bilgisayarda bazen “yüklü ses çıkış aygıtı yok” bununla ilgili olarak da 0x800f0234 hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Fare imleci alt sağ köşe ses hoparlör simgesi üzerine geldiğiniz de “No Audio Output Device is installed” ile karşılaşılmaktadır. Bilgisayarda yaşanan bu ses sorunu donanımın işletim sistemi tarafından görülmediği, tanınmadığı şeklinde algılayabiliriz.

Yüklü ses çıkışı aygıtı yok çözümü

Yüklü ses çıkışı aygıtı yok Windows 10 işletim sistemi güncellemesi sonrasında Realtek, Asus ses kartlarında yaşanmaktadır. Bu sorunu nasıl çözeceğiz? Bununla ilgili olarak aşağıdaki adımları takip ederek hatayı çözmeye çalışalım.

  • Win + r tuşlarına basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır
  • Bu pencereye “msc” komutunu yazın ve entere basınız.
  • Aygıt yönetici açılacaktır.

  • Ses, video ve oyun denetleyicileri kısmını genişletin
  • Mevcut ses kartı üzerine gelerek cihazı kaldırın
  • Bilgisayarda eski çöp dosyaları, kalıntılarını Cclenaer ile temizleyin ve kaldırın.
  • Ses kartının marka ve modeline göre resmi web sitesinden donanımı tekrar yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

yüklü ses çıkış aygıtı yok problemi hala devam ediyorsa sistem geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere ses kartı problemleri, hataları, sorunlarından biri olan yüklü ses çıkışı aygıtı yok ( No audio output device is installed ) ile ilgili çözüm yolunu vermeye çalıştık. Sizlerden bu konuda sorularınız için sayfamızın alt kısmından yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows yüklü ses çıkış aygıtı yok sorunu ve çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hayır değişen bir şey olmadı ses sürücülerim güncel fakat ses simgesinde hala çarpı işareti var yüklü ses çıkış aygıtı yok lütfen başka bir yöntem varsa söyleyebilir misin? Driver booster, driver pack. Bu iki driver uygulaması bile çözemiyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın