Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede on binde bir ‱ işareti nasıl yapılır?

6.145 views
Sponsorlu Bağlantılar

Görünüm olarak Yüzde İşaretine benzeyen ve yanında ikide sıfır ekli olarak  görünen on binde bir simgesi klavyede nasıl yapılır? bununla ilgili anlatım yapacağız. 

Matematik veya diğer istatistik hesaplamalarda kullandığımız ve yazı yada işaretler ile ifade ederken kullanılan on binde bir simgesi klavye üzerinde kısayol tuşu yoktur. Bunun yerine karakter eşlem tablosu veya diğer adıyla ascii kod tablosu kullanarak yapılabilmektedir. Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 ve diğer işletim sistemi için uygulama metot aynıdır.

on-binde-bir-isareti

Win+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açıyoruz. Çalıştır penceresine charmap komutunu yazıyoruz ve karakter eşlem tablosunu açıyoruz. 

klavyede-on-binde-bir-isareti-nasil-yapilir

Per Ten Thousand Sing ( on binde bir ) ‱ simgesinin unicode karşılığı U+2031 dir. Bu kodu Unicode’a git : yerine yazdığınızda ‱ sembolünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Buradan kopyala yapıştır yaparak kullanabilirsiniz. 

Ayrıca yukarıda yazdığımız konu içinden kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşlarını kullanarak istediğiniz yere excel – word – metin belgesine yapıştırarak kullanabilirsiniz. 

Akıllı telefonlarda veya diğer işletim sistemlerinde emoji klavyesinde bulamadığınız kodları Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

on binde bir işareti , on binde bir simgesi , on binde bir sembolü nasıl yapılır klavyede , on binde bir , klavyede on binde bir simgesi ,  klavyede on binde bir simgesi , on binde bir sembolü , on binde bir matematik , on binde bir istatistik 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın