Sponsorlu Bağlantılar

instagram da hikaye (stories ) reklamı nasıl verilir?

2.415 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önce sizlere instagramda sponsorlu reklam nasıl verilir? bunu anlatmaya çalışmıştık. Bu konumuzda instagram ile gelen güncellemeler ile hikaye veya diğer adıyla stories özelliğinde boy gösterilen reklamlar nasıl verilir? bunu anlatmaya çalışacağız.

Çoğunuz dikkat etmişinizdir hikaye kısmında takip ettiğiniz kişilerin hikayeleri arasında hemen bir hikaye reklamı denk gelmiştir. Stories reklamları nasıl veya nereden verilmektedir. Şimdi Bunu sizlere adım adım anlatmaya çalışalım.

İNSTAGRAM HİKAYE REKLAMI NASIL VERİLİR?

Bu işle uğraşanlar için reklam verme alanı Facebook üzerinden olmaktadır. Facebook üzerinden yine aynen reklam alanından giriş yapıyoruz. Hikaye Reklamı vermek için “Reklam Politikaları” gözden geçirmenizde yarar vardır. Politikaları okumak için “https://www.facebook.com/policies/ads” adresi üzerinden yardım alabilirsiniz. 

Sağ üst kısımda Ayarlar > Reklam Oluştur > kısmından reklam oluşturmak için bu adımları takip ediniz. Ardından reklamı hangi amaçla vereceğiniz kısım gelecektir.

burada pazarlama amacı nedir? kısmından tercih sebebinizi belirlemeniz gerekecektir. Marka Bilinirliği veya Erişim adımlarından “ERİŞİM” kısmından ilerliyoruz.

Bu adımdan sonra “Video Görüntülemeleri” adımını seçmeniz gerekecektir. Hikaye Reklamı vermek için bu adım önemlidir. vereceğiniz stories reklamları için video görüntülemeleri seçiyoruz ve diğer adıma geçiyoruz.

instagram hikaye reklamı devam ediyoruz burada kendi vereceğiniz tamamen kriterleri kendi reklam alanlarına göre doldurunuz. 

Hedef Kitle ; 

bu alanda reklam vereceğiniz lokasyon ( konum ) seçebilirsiniz, yerel bir işletmeye sahipseniz sadece bulunduğunuz şehir, il , kasaba gibi alanlara reklam gösterimini belirtebilir, yaş gurubu seçebilir veya cinsiyet ( erkek , kadın ), veya yaş kriteri getirebilir , konuşulan dil seçeneği ile konuşulan dil için reklam gösterimi yapabilirsiniz.

Reklam Alanı ;

stories reklamları için asıl önemli olan yere geldik, bu alanda reklamlarınız nerede yayınlansın, nerede gösterilsin seçimini bu alanda yapıyoruz. Vereceğiniz reklamlar Facebook, İnstagram, Audience Network üzerinde yayınlanmasını istiyorsanız tümünü seçebiliriz veya yayınlamak istediğiniz alanı seçmeniz gerekecektir.

Facebook ve Audience Network kutucukları içerisindeki onay işaretini kaldırıyoruz. İnstagram kutucuğunu işaretliyoruz. Bu alanda Akış ve Hikayeler alanlarının ikisi kaldı. Burada eğer instagram içinde akışlarda sponsorlu reklam gibi görünmesini istiyorsanız akış işaretleyin ama sadece hikayeler’de gösterim yapılmasını istiyorsanız Hikayeler kutucuğunu işaretleyin.

Cihaz türünü olarak sadece mobil cihazlar tercihini yapabilirsiniz, hikaye reklamlarını sadece mobil cihazlarda göreceğiniz için veya tüm cihazlar olarak durması da yeterlidir. 

BÜTÇE ;

tanıtımını yapacağınız, cafe, restoran, firma, ürün tanıtımı için ayıracağınız bütçeyi burada belirleyebilirsiniz reklam başlangıç ve bitiş süresini buradan belirleyebilirsiniz. 

ödeme ne zaman alınacağı yani gösterim başına mı yoksa 10+ saniye sonrası için mi? bu tür reklam fiyatlandırma vb. reklam planlamasını yapabilirsiniz. 

Diğer adımda gösterim için reklam video seçmeye geldi bu alanda bilgisayar’dan veya kütüphane’den bir reklam videosu seçebilirsiniz. instagram stories video süresi bildiğimiz gibi 20 saniyedir ama maksimum 15 saniyelik video yükleyebiliriz. 

instagram hikaye reklamı için Mov, Mp4, Gif dosyaları en büyük dosya boyutu, 2.3 GB ve 15 saniyelik maksimum boyutlara izin verilmelidir. Yukarıda adımları gerçekleştirdikten sonra siparişi verebiliyoruz ve bir onay süreci sonrası reklam gösterimi başlatılacaktır. 

Arama Tags & Etiket;

instagram hikaye reklam verme, instagram stories reklamı nasıl verilir, hikaye reklamı instagram, instagramda hikaye reklamları nasıl verilir, instagram reklam verme , instagramda sponsorlu hikaye reklamı verme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın